z 26 października 2008 roku (XXX Niedziela Zwykła)

Czytania: Wj 22, 20-26; 1Tes 1, 5-10; Mt 22, 34-40

W tym tygodniu we wtorek patronują nam
Święci Apostołowie Szymon i Juda Tadeusz.
Solenizantom życzymy obfitości łask Bożych.

1. W dzisiejszą niedzielę na Mszy o godz. 20.00 będziemy w naszej Parafii uroczyście przyjmować relikwie bł. Karoliny Kózkówny, która oddając życie w bronie swojej czystości, stała się patronką Ruchu Czystych Serc, a także Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Relikwie będą wśród nas obecne do czwartku włącznie.

2. W środę, 29 października, nie będzie czynny punkt przyjmowania i wydawania odzieży.

3. W piątek, 31 października, w naszej kaplicy cmentarnej przy ul. Smętnej, o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. za poległych i zmarłych żołnierzy Armii Krajowej i innych formacji wojskowych.

4. W sobotę, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze w tym dniu będą odprawione o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.30 oraz 18.00. Nie będzie Mszy o godz. 16.00 i 20.00.

5. W uroczystość Wszystkich Świętych zgromadzimy się na naszym cmentarzu przy Pomniku Orląt Lwowskich o godz. 15.00, aby tam rozpocząć procesję i modlitwę różańcową za zmarłych. Po procesji, przed kaplicą, zostanie odprawiona Msza święta.

6. W niedzielę, 2 listopada, przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Dzień Zaduszny.

7. Od południa pierwszego listopada do północy drugiego listopada możemy uzyskać odpust zupełny za zmarłych, po spełnieniu następujących warunków: stan łaski uświęcającej, przyjęta Komunia, nawiedzenie kościoła i odmówienie Modlitwy Pańskiej, Wierzę w Boga, oraz dowolnej modlitwy w intencjach polecanych przez Ojca Świętego.

8. Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, zyskają odpust za dusze w czyśćcu cierpiące.

9. Od poniedziałku, 3 listopada, rozpoczniemy modlitwę wypominkową w intencji zmarłych. Codzienne o godz. 17.30 odmawiany będzie różaniec wypominkowy, a o godz. 18.00 odprawiana Msza św. za zmarłych, polecanych w danym dniu. Porządek wyczytywania kartek wypominkowych podany zostanie w niedzielę 2 listopada. Prosimy o czytelne wypisywanie imion i nazwisk oraz podawanie ulicy zamieszkania składających wypominki. Tradycyjnie kolejność wyczytywania kartek określi alfabetyczny spis ulic naszej Parafii. Kartki wspominkowe wyłożone są na ławkach i stoliku przy ambonie.

10. W dniach 29 i 30 listopada odbędzie się w naszej Wspólnocie peregrynacja relikwii św. Joanny Beretty Molli, patronki narzeczonych, małżeństw i rodzin. W dniu 30 listopada obecny będzie wśród nas ks. Arcybiskup Metropolita Wrocławski, który odprawiając Mszę św. o godz. 12.30 udzieli specjalnego błogosławieństwa małżeństwom obchodzącym swoje Jubileusze, dlatego prosimy o zgłaszanie się takich małżeństw do kancelarii lub zakrystii celem wypisania formularza takiego błogosławieństwa.

11. W minionym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności świętej pamięci +Marianna Zybała,
+Maria Gabryś +Tadeusz Lipczyński +Iwona Szala +Józef Szelatyński i +Tadeusz Gintowt. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie...