z 12 października 2008 roku (XXVIII Niedziela Zwykła)

Czytania: Iz 25, 6-10; Flp 4, 12-20; Mt 22, 1-14

W tym tygodniu patronują nam:
w poniedziałek bł. Honorat Koźmiński,
w środę św. Teresa od Jezusa,
w czwartek św. Jadwiga Śląska,
w piątek św. Ignacy Antiocheński,
w sobotę św. Łukasz Ewangelista.
Solenizantom życzymy obfitości łask Bożych.

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy VIII Dzień Papieski pod hasłem "Jan Paweł II - wychowawca młodych". Złożone dziś przed kościołem ofiary do puszek przeznaczone będą na stypendia dla ubogiej, uzdolnionej młodzieży.

2. Stowarzyszenie Ruch Kultury Chrześcijańskiej "Odrodzenie" zaprasza dziś o godz. 14.00 na Mszę św. sprawowaną w języku łacińskim, według rytu trydenckiego.

3. Stowarzyszenie Lekarzy Katolickich zaprasza dziś o godz. 17.00 na Mszę św. w intencji Służby Zdrowia i wszystkich chorych, do kaplicy Ojców Salwatorianów przy ul. Matejki, obok Dolnośląskiej Izby Lekarskiej.

4. W poniedziałek, 13 października, zostanie odprawione ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpocznie się ono po wieczornej Mszy św. w naszym kościele, a zakończy w kościele św. Faustyny. Prosimy o przyniesienie świec.

5. W piątek, 17 października, czcić będziemy 24. rocznicę męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. Uroczysta Msza zostanie odprawiona w naszym kościele o godz. 12.00. Po nabożeństwie udamy się pod pomnik na naszym Cmentarzu, aby tam złożyć kwiaty.

6. W sobotę, 18 października, o godz. 6.00 z Katedry Wrocławskiej wyruszy Piesza Pielgrzymka do grobu św. Jadwigi w Trzebnicy. Dokładny plan tegorocznych Uroczystości Jadwiżańskich wywieszony jest w gablocie przed kościołem.

7. Polecamy nowy numer naszego parafialnego czasopisma "U Świętej Rodziny" zatytułowany "Chrześcijańskie wychowanie" oraz specjalny numer "Totus Tuus" poświęcony Ojcu św. Janowi Pawłowi II w cenie jednego złotego.

8. W miesiącu październiku Nabożeństwa Różańcowe odprawiane są codziennie o godz. 17.30. Wierni, którzy modlą się na różańcu odmawiając pięć dziesiątek danej tajemnicy, dostępują łaski odpustu.

9. W minionym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności świętej pamięci +Irena Walczak, +Antoni Skrzyniarz i +Tadeusz Witkowski. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie...