z niedzieli 30 października 2005 roku (XXXI Niedziela Zwykła)

Czytania: Ml 1,14-2,2; 2Tes 2, 7-13; Mt 23, 1-12.
W tym tygodniu w piątek obchodzimy wspomnienie św. Karola Boromeusza.

1. Począwszy od dzisiejszej niedzieli, w każdą ostatnią niedzielę miesiąca Słowo Boże podczas Mszy Świętych głosił będzie liturgista ks. dr Paweł Cembrowicz, wykładowca naszego Papieskiego Fakultetu Teologicznego i Ojciec Duchowny Wrocławskiego Seminarium. Ten cykl liturgicznych rozważań formacyjnych, zatytułowany jest: "Przedsionek Bożego Domu". Ksiądz Paweł poprowadzi również w naszej parafii cotygodniową katechezę liturgiczną dla dorosłych.

2. W poniedziałek 31 października o godz. 12.00 w naszej kaplicy cmentarnej przy ul. Smętnej zostanie odprawiona Msza Św. za zmarłych żołnierzy Armii Krajowej i innych formacji wojskowych, pochowanych zarówno na naszym cmentarzu parafialnym jak i na innych cmentarzach świata.

3. We wtorek 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze zostaną odprawiane o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.30 oraz o 18.00. W tym dniu nie będzie Mszy Św. o godz. 16.00 i 20.00.

4. W uroczystość Wszystkich Świętych zgromadzimy się na naszym cmentarzu parafialnym przy Pomniku Orląt Lwowskich o godz. 14.30, aby tam rozpocząć procesję i modlitwę różańcową za zmarłych. Po procesji, przed kaplicą, zostanie odprawiona Msza Święta, podczas której kazanie wygłosi proboszcz Parafii Świętej Faustyny ks. Marek Dudkowski. Na tej Mszy nie będzie rozdzielana Komunia Święta.

5. Na naszym cmentarzu przedstawiciele Zrzeszenia Publicystów Polskich "PIAST" będą prowadzić zbiórkę pieniędzy na utrzymanie i renowację mogił Polaków spod Znaku Rodła. Program poświęcony martyrologii naszych Rodaków spod Znaku Rodła w okresie II Wojny Światowej można wysłuchać dziś w Radio Maryja i obejrzeć w Telewizji Trwam o godz. 18.00 i 21.30.

6. W środę 2 listopada przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Dzień Zaduszny. Msze Św. w tym dniu będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00, 16.00, 18.00 i 20.00.

7. W Dzień Zaduszny o godz. 18.00 zostanie odprawiona zbiorowa Msza Święta za naszych zmarłych. Intencje można składać w zakrystii po każdej Mszy.

8. Od południa pierwszego listopada do północy drugiego listopada możemy jeden raz uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych, po spełnieniu następujących warunków: stan łaski uświęcającej, przyjęta Komunia Święta, nawiedzenie kościoła i odmówienie Modlitwy Pańskiej oraz Wierzę w Boga, dowolna modlitwa w intencjach polecanych przez Ojca Świętego.

9. Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, zyskają odpust za dusze w czyśćcu cierpiące. Odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada jest zupełny, a w inne dni roku cząstkowy.

10. Od czwartku 3 listopada, rozpoczniemy modlitwę wypominkową w intencji zmarłych. Codzienne o godz. 17.30 odmawiany będzie różaniec wypominkowy, a o godz. 18.00 odprawiana będzie Msza św. za zmarłych polecanych naszej modlitwie w danym dniu. Porządek wyczytywania kartek wypominkowych podany zostanie w środę 2 listopada.

11. Duszpasterstwo Młodzieży NAZARET zaprasza do modlitwy wypominkowej za zmarłych pracowników naukowych i studentów wrocławskich uczelni, w czwartek po Mszy o godz. 20.00 w Domu Parafialnym.

12. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Do Sakramentu Pokuty można będzie przystąpić w piątek w godz. od 17.00 do 19.00.

13. Nasz Dekanalny Ośrodek Wspierania Rodzin zaprasza na drugie spotkanie z cyklu rozwijających umiejętności wychowawcze. Wykład pt. Wczesne wykrywanie autyzmu wygłosi pani mgr Dorota Korwin-Ślepowron - dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 we Wrocławiu. Zapraszamy do Domu Parafialnego w piątek 4 listopada o godz. 19.00. Po wykładzie przewidziana jest dyskusja panelowa.

14. W sobotę 5 listopada w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy naszych drogich chorych Parafian.

15. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na spotkanie w sobotę 5 listopada o godz. 16.00 do Domu Parafialnego oraz na Mszę św. o godz. 18.00.

16. Polecamy październikowy numer naszej gazety parafialnej "U Świętej Rodziny" zatytułowany "Przyszłość Świata".

17. Policjanci z Komisariatu Wrocław Śródmieście za naszym pośrednictwem apelują, aby w czasie pobytu na cmentarzach zwrócić szczególną uwagę na należyte zabezpieczenie własnego mienia oraz nie pozostawianie w pojazdach wartościowych przedmiotów.