z niedzieli 27 sierpnia 2006 roku (XXI Niedziela Zwykła)

Czytania: Joz 24, 1-18; Ef 5, 21-32; J 6, 60-69.

W tym tygodniu w poniedziałek wspominamy św. Augustyna, we wtorek Męczeństwo św. Jana Chrzciciela, w piątek św. Bronisławę. Wszystkim Solenizantom życzymy obfitości łask Bożych.

1. W czwartek 31 sierpnia przypada 9. rocznica święceń biskupich Pasterza Archidiecezji Wrocławskiej J.E. Księdza prof. Mariana Gołębiewskiego. W tym dniu w Katedrze o godz. 18.30 ks. Arcybiskup będzie przewodniczył Mszy św. dziękczynnej. W modlitwach pamiętajmy o naszym Arcypasterzu.

2. W piątek 1 września przypada I piątek miesiąca. Do comiesięcznego Sakramentu Pokuty można będzie przystąpić w godz. od 17.00 do 19.00. Do skorzystania ze spowiedzi zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież rozpoczynającą naukę w nowym roku szkolnym.

3. W sobotę 2 września odwiedzimy drogich chorych Parafian.

4. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na spotkanie w sobotę 2 września o godz. 16.00 do Domu Parafialnego, o godz. 17.30 na modlitwę różańcową oraz na Mszę św. o godz. 18.00.

5. Uroczysta Msza św. na rozpoczęcie Roku Szkolnego 2006/07 zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 10.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dzieci , młodzież, rodziców i nauczycieli.

6. W przyszłą niedzielę 3 września o godz. 19.00 zapraszamy na Dziewiąte Muzyczne Spotkania u Świętej Rodziny. Wystąpi znany polski wirtuoz, warszawski organista, pan prof. Andrzej Chorosiński. W programie koncertu utwory J. S. Bacha, J. Brahmsa, W. A. Mozarta, D. Scarlattiego i A. Solera. Słowo wiążące wygłosi pani Izabella Starzec.

7. Został odrestaurowany obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zawieszony jest obok ołtarza św. Franciszka. Pracę tę wykonała firma pana Adama Urbańskiego. Bardzo dziękujemy za przywrócenie piękna wizerunkowi Maryi, który od lat czczony jest w naszej świątyni.