z niedzieli 24 września 2006 roku (XXV Niedziela Zwykła)

Czytania: Mdr 2, 12-20; Jk 3, 16 - 4;3 Mk 9, 30-37.

W tym tygodniu w poniedziałek wspominamy bł. Władysława z Gielniowa, w środę św. Wincentego a Paolo, w czwartek św. Wacława, w piątek Świętych ArchaniołówMichała, Gabriela i Rafała, w sobotę św. Hieronima. Wszystkim Solenizantom życzymy obfitości łask Bożych.

1. Doświadczenie klęski powodzi, jaka miała miejsce we Wrocławiu w 1997 roku, jej tragizm, ale i miejscowe zwycięstwa nad żywiołem, stały się inspiracją ogólnowrocławskiej procesji błagalno-dziękczynnej z relikwiami św. Stanisława oraz św. Doroty. Modlitwa Wrocławian pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Metropolity z udziałem Duchowieństwa i Wiernych, stała się piękną i chlubną tradycją. W dzisiejszą niedzielę, 24 września, zbierzemy się w naszym kościele Świętej Rodziny o godz. 15.15. Po krótkim nabożeństwie wyruszymy do świątyni Ojców Redemptorystów p.w. Matki Boskiej Pocieszenia, gdzie u stóp Golgoty Wschodu zostanie odprawiona uroczysta Eucharystia. Z perspektywy dziewięciu lat po powodzi zechciejmy przeżyć tę Uroczystość jako dziękczynienie za ocalenie naszej Wielkiej Wyspy. Proszę wszystkich o uczestniczenie w tej historycznej Uroczystości. Oczekuję na łaskawe przyjęcie zaproszenia. Mieszkańców ulicy Dembowskiego proszę o przystrojenie okien symbolami religijnymi.

2. Uczniów klas trzecich gimnazjalnych, kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania, zapraszamy na spotkanie w piątek o godz. 18.30 do domu parafialnego.

3. Katechezy przedślubne dla narzeczonych z parafii Świętej Rodziny i św. Faustyny rozpoczęły się 23 września. Spotkania te odbywać się będą w kolejne soboty o godz. 19.00 w kościele św. Faustyny, w salce nad zakrystią. Zapraszamy narzeczonych planujący zawrzeć sakrament małżeństwa w okresie świąt Bożego Narodzenia.

4. Spotkanie dla Rodziców i dzieci mających w tym roku Rocznicę I Komunii św. odbędzie się w przyszłą niedzielę, 1 października, po Mszy o godz. 10.30.

5. Rozpoczęliśmy remont dachu naszego kościoła. Było to możliwe dzięki dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dotacja ta pokryje 50% kosztów. W kolejne pierwsze niedziele miesiąca taca przeznaczona zostanie na pokrycie naszego wkładu w remont dachu. Dziękuję za hojność i zrozumienie celowości inwestycji.

6. Jest jeszcze kilka miejsc w autokarze na archidiecezjane czuwanie u tronu Jasnogórskiej Pani z 29 na 30 września. Wyjazd w piątek o godz. 11.00, powrót w sobotę w godzinach południowych. Zapisy na pielgrzymkę odbywają się w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Koszt wyjazdu 30 zł.

7. Polecamy nowy numer parafialnego czasopisma "U Świętej Rodziny" zatytułowany "W krzyżu nauka"