z niedzieli 30 kwietnia 2006 roku (III Niedziela Wielkanocna)

Czytania: Dz 3, 13-19; 1 J 2, 1-5; Łk 24, 15-48.

W tym tygodniu we wtorek wspominamy św. Atanazego, w środę przypada Uroczystość NMP Królowej Polski, w czwartek wspominamy św. Floriana, w sobotę śśw. Apostołów Filipa i Jakuba. Solenizantom życzymy obfitości łask Bożych.

1. Decyzją Episkopaty Polski w dzisiejszą niedzielę po Mszach św. odbywa się zbiórka do puszek przeznaczona na wsparcie dzieła budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

2. Jutro rozpoczynamy miesiąc maj. Nabożeństwa do NMP odprawiane będą codziennie o godz. 17.30.

3. We wtorek 2 maja odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej "Wielkiej Wyspy". Wszystkich członków Akcji zapraszamy 2 maja na Mszę św. do Ojców Redemptorystów o godz. 18.00.

4. W środę 3 maja w uroczystość NMP Królowej Polski Msze św. będą odprawione o godz. 7.00, 9.00, 16.00, 18.00 i 20.00. W tym dniu przypada 215 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji pamiętajmy w modlitwach o Ojczyźnie i tych wszystkich, którzy swoje życie poświęcali dla jej dobra. Udekorujmy domy narodowymi flagami. Przy ambonie wyłożone są okolicznościowe plakaty do wywieszenia w oknach naszych domów.

5. W piątek 5 maja przypada I piątek miesiąca. Do comiesięcznego Sakramentu Pokuty można będzie przystąpić od godz.17.00 do 19.00.

6. Nasz Dekanalny Ośrodek Wspierania Rodzin zaprasza na wykład pana psychologa mgr Łukasza Dracza pt. "Znaczenie radzenia sobie z konfliktami w małżeństwie dla jakości związku". Wykład odbędzie się w piątek 5 maja o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.

7. W piątek i w sobotę odwiedzimy naszych drogich chorych Parafian.

8. Spotkanie Dzieci Maryi dla grupy młodszej i starszej odbędzie się w sobotę 6 maja o godz. 16.00 w kościele.

9. Serdecznie zapraszamy na koncert z cyklu "Muzycznych Spotkań u św. Rodziny" - w najbliższą niedzielę (7 maja) o godz. 19.

10. Zaktualizowano stronę z archiwalnymi numerami naszego pisma parafialnego - zapraszamy do czytania.