z niedzieli 12 marca 2006 roku (II Niedziela Wielkiego Postu)

Czytania: Rdz 22, 1-18; Rz 8, 31-34; Mk 9, 2-10.

1. W przedsionku kościoła odbywa się zbiórka na naszą parafialną Kuchnię Charytatywną. Dziękuję za hojność wszystkim, dzięki którym możemy codziennie wydawać potrzebującym ponad 200 ciepłych posiłków i całodzienną rację chleba. W przedsionku można również złożyć podpis pod deklarację protestu przeciw niegodnemu wykorzystywaniu wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej.

2. W dzisiejszą niedzielę Katolickie Stowarzyszenie Lekarzy Polskich Oddziału Dolnośląskiego i Rodzina Edmunda Bojanowskiego zaprasza na Mszę świętą połączoną ze spotkaniem formacyjnym o godz. 16.45 do kaplicy Domu Parafialnego.

3. Zapraszamy dziś o godz. 19.00 na "V Muzyczne Spotkania u Świętej Rodziny". Utwory Bacha, Albinoniego, Karłowicza i Rheinbergera usłyszymy w wykonaniu organisty Waldemara Krawca z Zabrza, któremu towarzyszyć będzie na skrzypcach Adam Musialski z Katowic. Słowo wiążące wygłosi Jacek Woleński.

4. Wspólnota "Matki w modlitwie" zaprasza we wtorek, 14 marca, pół godziny przed wieczorną Mszą św. na modlitwę przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w intencji dzieci i mężów. Modlitwy te będą się odbywały w każdy trzeci tydzień miesiąca.

5. Dzieci Maryi zapraszają na spotkanie w grupie młodszej - we wtorek 14 marca o godz. 16.30 do sali kominkowej, w grupie starszej - w sobotę o godz. 16.00 do klasztoru Sióstr.

6. Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza w przyszłą niedzielę 18 marca na Mszę św., podczas której będziemy wypraszać dla wiernych katolików - wytrwanie w Łasce Uświęcającej, dla grzeszników i obojętnych religijnie - nawrócenie, dla wszystkich - dobrą i świętą śmierć.

7. Przez cały okres Wielkiego Postu odprawiane są nabożeństwa:

• Drogi Krzyżowej w piątki o godzinie: 9.30, 17.30 i 19.00 dla młodzieży,
  • Gorzkich Żali z nauką pasyjną w niedziele o godzinie 17.00.

8. Komitet Organizacyjny Pielgrzymki Ojca Świętego do Polski zaprasza wiernych naszej Archidiecezji na spotkanie na Błoniach w Krakowie, w dniu 28 maja o godz. 9.30. Chętni na wyjazd w grupie parafialnej oraz indywidualnie, proszeni są o rezerwację biletów wstępu oraz kart parkingowych po Mszach w zakrystii. Młodzież będzie miała spotkanie w dniu 27 maja o godz. 18.30.

9. Polecamy nowy, wielkopostny numer naszego czasopisma "U Świętej Rodziny" zatytułowany "Nawracajmy się", jak również edycję polską "Losservatore Romano".

10. W zbiórce do puszek na rzecz rodziny dotkniętej tragedią pożaru zebrano kwotę 6.500 zł. W imieniu poszkodowanych i organizatorów składam wszystkim ofiarodawcom serdeczne słowa podziękowania - Bóg zapłać. Zwracamy się jeszcze z prośbą o wypożyczenie urządzenia do osuszania wnętrz budynków oraz o wykonanie projektu instalacji elektrycznej.