z niedzieli 9 kwietnia 2006 roku (Niedziela Palmowa)

Czytania: Iz 50, 4-7; Flp 2, 6-11; Mk 14, 1-15.

1. Przed kościołem Wspólnota Żywego Różańca rozprowadza palmy. Złożone ofiary zostaną przeznaczone na cele charytatywne.

2. W przedsionku kościoła odbywa się zbiórka na naszą parafialną Kuchnię Charytatywną. Dziękuję za hojność wszystkim, dzięki którym możemy codziennie wydawać potrzebującym ponad 200 ciepłych posiłków i całodzienną rację chleba. W przedsionku można również złożyć podpis pod petycję podjęcia ponownych prac nad ustawowym zakazem promowania w mediach przemocy i niemoralności.

3. Dziś o godzinie 17.00 odprawione zostanie nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną - ostatnie w tegorocznym Wielkim Poście.

4. W Wielki Wtorek, Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i uczniowie XI LO przy ul. Spółdzielczej zapraszają na "Misterium Wielkanocne". Uroczystość odbędzie się w auli szkoły o godz. 18.30.

5. W Wielką Środę punkt wydawania odzieży nie będzie czynny.

6. W Wielki Czwartek i Piątek kancelaria parafialna będzie czynna od godz. 10.00 do 10.30.

7. Nowennę przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego rozpoczniemy w Wielki Piątek po liturgii Męki Pańskiej.

8. W Wielki Czwartek w Kościele Powszechnym rozpoczynamy Triduum Paschalne. W tym dniu obchodzimy pamiątkę ustanowienia dwóch Sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa. W archikatedrze o godz. 10.00 Metropolita Wrocławski w asyście kapłanów z całej Archidiecezji odprawi Mszę Św. Krzyżma.
Wnaszym kościele Msza Św. Wieczerzy Pańskiej będzie odprawiona o godz. 18.00. Po niej do godz. 22.00 będziemy adorować Pana Jezusa uwięzionego w ciemnicy

9. W Wielki Piątek adorację rozpoczniemy o godz. 7.00 rano. O godz. 8.00 odprawiona będzie Jutrznia.. Po Południu o godz. 15.00 odbędzie się Droga Krzyżowa od naszego kościoła Świętej Rodziny do kościoła Św. Faustyny. Rozważania stacji poprowadzą: 1- Wspólnota Różańca Świętego, 2- Rycerze Niepokalanej, 3- Katolickie Stowarzyszenie Lekarzy Polskich, 4- Grupa Miłosierdzia Bożego, 5- Młodzież z Nazaretu, 6- Kręgi Rodzin, 7- Odnowa w Duchu Świętym. Pozostałe rozważania stacji Męki Pańskiej poprowadzi wspólnota Św. Faustyny.
Liturgia męki i śmierci Pana Jezusa celebrowana będzie o godz. 18.00. Po niej adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 22.00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

10. W Wielką Sobotę obchodzimy Wigilię Paschalną. Od godz. 7.00 rano adoracja przy Bożym Grobie. O godz. 8.00 odprawiona będzie Jutrznia. Co godzinę od 9.00 do 16.00 będziemy święcić pokarmy. W tym dniu będziemy rozprowadzać caritasowskie "chlebki miłości".
Wigilia Paschalna zostanie odprawiona o godz. 18.00. Prosimy o przyniesienie w tym dniu na liturgię świec.

11. Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczniemy o godz. 6.00 Uroczystą Procesją i Mszą Świętą Rezurekcyjną.

12. W sobotę 22 kwietnia odbędzie się pielgrzymka do Sanktuarium Maryjnego w Bobolicach. Zapisy w zakrystii lub u pani Haliny Pierścionek.

13. Przy ambonie wyłożony jest nowy, świąteczny numer naszej parafialnej gazety "U Świętej Rodziny" zatytułowany "Kapłaństwo na wieki". W gazecie znajdziemy między innymi szczegółowy plan Uroczystości Triduum Paschalnego.