z 9 marca 2008 roku (V Niedziela Wielkiego Postu)

Czytania: Ez 37, 12-14; Rz 8, 8-11; J 11, 1-45

1. Dziś rozpoczęliśmy Rekolekcje Wielkopostne, które prowadzi ks. dr Lech Nowak. Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w tych ćwiczeniach duchowych i prosimy o modlitwę w intencji przewielebnego Rekolekcjonisty i wszystkich Parafian.

2. W przedsionku kościoła odbywa się zbiórka na działalność naszej Kuchni Charytatywnej. Dziękuję za hojność wszystkim, dzięki którym możemy codziennie wydawać potrzebującym 200 ciepłych posiłków i chleb.

3. Stowarzyszenie Lekarzy Katolickich zaprasza w dzisiejszą niedzielę na spotkanie i Eucharystię do klasztoru Ojców Salwatorianów, obok siedziby Izby Lekarskiej przy ul. Matejki, o godz. 17.00.

4. Spotkanie Kursu Przedmałżeńskiego odbędzie się w sobotę, piętnastego marca, po wieczornej Eucharystii w Domu Parafialnym.

5. W przyszłą niedzielę przed kościołem panie ze wspólnoty Żywego Różańca będą rozprowadzać palmy. Uzyskane środki zostaną przeznaczone na cele charytatywne.

6. Ksiądz Arcybiskup poleca wszystkim wiernym Katechizm Kościoła Katolickiego, księgę, która jest świadectwem wiary na przełomie II i III tysiąclecia. Specjalnie dla naszej Archidiecezji zostało wydane Kompendium Katechizmu w cenie 8 złotych, w które można się zaopatrzyć w przedsionku kościoła.

8. Przez cały okres Wielkiego Postu będą odprawiane nabożeństwa:
- Drogi Krzyżowej w piątki o godzinie: 9.30 , 17.30 i 19.00 dla młodzieży
- Gorzkich Żali z nauką pasyjną w niedziele o godzinie 17.30.