z niedzieli 4 marca 2007 roku (II Niedziela Wielkiego Postu)

Czytania: Rdz 15, 5-18; Flp 3, 17- 4,1; Łk 9, 28-36

1. Składki członkowskie i ofiary na Towarzystwo Przyjaciół KUL można dziś wpłacać w kancelarii parafialnej w godzinach od 7.00 do 14.00.

2. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na pokrycie kosztów remontu dachu prezbiterium i naw bocznych naszego kościoła.

3. Przez cały okres Wielkiego Postu będą odprawiane nabożeństwa:
- Drogi Krzyżowej w piątki o godzinie 9.30 i 17.30,
- Gorzkich Żali z nauką pasyjną w niedziele o godzinie 17.30.

4. Klub Seniora zaprasza na comiesięczną Mszę św. w poniedziałek, 5 marca, o godz. 10.30 do kaplicy w Domu Parafialnym.

5. Kolejne spotkanie kursu przedmałżeńskiego odbędzie się w piątek, 9 marca, o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.

6. Spotkanie uczestników parafialnej pielgrzymki do Fatimy odbędzie się w poniedziałek, 5 marca, o godz. 19.00 w Domu Parafialnym. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

7. Stowarzyszenie Ruch Kultury Chrześcijańskiej "Odrodzenie" zaprasza na zebranie, które odbędzie się we wtorek, 6 marca, w Domu Parafialnym po wieczornej Mszy św. W programie odczyt pana dr Jana Koziara pt. "Polskość Śląska cz. II".

8. Rekolekcje wielkopostne w naszej wspólnocie rozpoczną się w trzecią niedzielę Wielkiego Postu, tj. 11 marca, a poprowadzi je ks. prof. Waldemar Irek. Do spowiedzi wielkanocnej zapraszamy we wtorek 13 marca. Młodzież zapraszamy na Msze św. o godz. 20.00.

Przy naszej Parafii została powołana fundacja Sancta Familia, która postawiła sobie za cel pomoc osobom potrzebującym oraz dbałość o miejsca szczególnie ważne dla mieszkańców Wielkiej Wyspy, między innymi wykonanie utwardzenia dróg i chodników na cmentarzu. Wszystkich, którzy zechcą wesprzeć te działania prosimy o przekazanie na ten cel 1% podatku za rok 2006. Prosimy o to osoby prywatne oraz instytucje, także podatników rozliczających się na zasadzie ryczałtu, prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą czy korzystających z liniowej stawki podatku. Fundacja jest organizacją pożytku publicznego, oznacza to, że prowadzi przejrzystą księgowość i rozlicza się z każdej powierzonej złotówki. Więcej informacji na temat przekazania 1% podatku można znaleźć na ulotce wyłożonej na ostatnich ławkach w kościele oraz na stronie internetowej Fundacji.