z 10 kwietnia 2011 roku (V Niedziela Wielkiego Postu)

Czytania: Ez 37, 12-14; Rz 8, 8-11; J 11, 1-45.

1. Dzisiejsza niedziela jest pierwszym dniem tegorocznych Rekolekcji Wielkopostnych. Drugi dzień rekolekcji w przyszłą niedzielę, tj. 17 kwietnia, trzeci w Wielki Poniedziałek, 18 kwietnia. Spowiedź przewidziana jest w Wielki Poniedziałek, 18 kwietnia. Rekolekcje prowadzi Rektor naszego Seminarium Duchownego ks. dr Adam Łuźniak.
    POBIERZ PROGRAM REKOLEKCJI.
  2. Dzisiejsze, rekolekcyjne nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną zostanie odprawione o godzinie 17.00.
  3. W zbiórce do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi i tsunami w Japonii zebraliśmy kwotę trzech tysięcy siedmiuset pięćdziesięciu złotych. Bóg zapłać!
  4. W przedsionku kościoła odbywa się zbiórka na naszą parafialną Kuchnię Charytatywną. Dziękuję za hojność wszystkim, dzięki którym możemy codziennie wydawać potrzebującym 200 ciepłych posiłków i chleb.
  5. W przedsionku kościoła rozprowadzane są wielkanocne paschaliki Caritas Polska. Małe w cennie 4 złotych, duże w cenie 8 złotych.
  6. Spotkanie grupy biblijnej odbędzie sie w czwartek (14 kwietnia) o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.
  7. Spotkanie formacyjne Wspólnoty Miłosierdzia Bożego odbędzie się w czwartek po Mszy wieczornej.
  8. W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. Tradycyjnie o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Miłosierdziu Bożym. Po Mszy odmówiona zostanie Koronka przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Intencje, które chcemy polecać Bogu podczas tej Mszy św. zbiorowej, prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  9. Stowarzyszenie Media i Kultura zaprasza na spotkanie, które poprowadzi pani Elżbieta Łozińska - kulturoznawca, pedagog i terapeuta rodzinny: O co warto walczyć w życiu? Prawda, tożsamość, dziedzictwo. Inspiracje do rozmów międzypokoleniowych na podstawie filmu animowanego Król Lew. Zapraszamy całe rodziny w sobotę (16 kwietnia) o godz. 15.30 do kaplicy w Domu Parafialnym.

W minionym tygodniu z naszej społeczności odszedł świętej pamięci +Juliusz Piastowski. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie.