z 10 stycznia 2010 roku (Niedziela Chrztu Pańskiego)

Czytania: Iz 42,1-7; Dz 10, 34-38; Łk 3, 15-22

1. W przedsionku kościoła odbywa się zbiórka na naszą parafialną Kuchnię Charytatywną. Dziękuję za hojność wszystkim, dzięki którym codziennie możemy wydawać ponad 200 ciepłych posiłków i chleb.
  2. Klub Seniora zaprasza na comiesięczną Mszę św. w poniedziałek, 11 stycznia, o godz. 1030 do kaplicy w Domu Parafialnym.
  3. W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. Tradycyjnie o godz. 1800 zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Miłosierdziu Bożym. Po Mszy odmówiona zostanie Koronka przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Intencje, które chcemy polecać Bogu podczas tej Mszy, prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  4. Spotkanie formacyjne Wspólnoty Miłosierdzia Bożego odbędzie się w piątek, 15 stycznia, po Mszy wieczornej.
  5. Kombatanci 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej w 66 rocznicę powołania, zapraszają na Uroczystą Mszę św. do Kościoła Garnizonowego w niedzielę, 17 stycznia, o godz. 1200.
  6. Uczniowie i Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół przy ul. Krajewskiego zapraszają w przyszłą niedzielę (17 I) na koncert kolęd, który odbędzie się o godz. 1630.
  7. Za dwa tygodnie, tj. 24 stycznia, rozpocznie się w naszej parafii KURS ALFA, który skierowany jest do osób pragnących odnaleźć sens życia i odnowić swoją wiarę. Zaproszenia na ten kurs można otrzymać dziś w przedsionku kościoła, informacje i zapisy również na stronie internetowej Wspólnoty Płomień Pański: www.plomienpanski.pl .
  8. Przy ambonie wyłożony jest nowy numer diecezjalnego czasopisma Nowe Życie, do którego dołączony jest katolicki kalendarz na 2010 rok.
  9. W tym tygodniu po kolędzie odwiedzimy:
    w poniedziałek mieszkańców ul. Wysockiego i Jasnej;
    we wtorek ul. Szanieckiego i Cichej; w środę ul. Mierosławskiego, Waryńskiego, Promień nr parzyste i Korczaka nr nieparzyste;
    w czwartek ul. Korczaka nr parz., Brata Alberta, Piramowicza i Belwederczyków;
    w piątek ul. Libelta; w sobotę Borelowskiego i Sierakowskiego.
  10. Od administratora strony: Na naszej stronie internetowej zaktualizowano dział z archiwum pisma parafialnego - są tam obecnie wszystkie numery za wyjątkiem ostatniego, który można nabyć w kościele.
  11. W minionym tygodniu z naszej społeczności odszedł świętej pamięci: + Edmund Kiniorski. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie.