z 27 lutego 2011 roku (VIII Niedziela Zwykła)

Czytania: Iz 49, 14-15; 1 Kor 4, 1-5; Mt 6, 24-34.

W tym tygodniu w piątek wspominamy św. Kazimierza.
Solenizantom życzymy obfitości łask Bożych.

1. W dzisiejszą niedzielę zapraszamy na nabożeństwo Nieszporów o godz. 17.30.
  2. 15 marca rozpocznie się w naszej parafii Kurs ALFA. Jest to forma rekolekcji dla młodzieży i osób dorosłych, będąca szansą poznania lub pogłębienia wiary chrześcijańskiej. Więcej informacji oraz zapisy (od 26.02) na stronie Wspólnoty Płomień Pański. Serdecznie zapraszamy.
  3. Z okazji Światowego Dnia Modlitwy w czwartek (3 marca) w naszym kościele odbędzie się modlitewne nabożeństwo ekumeniczne w intencji kobiet z Chile. Początek po Mszy wieczornej. Jego ideą przewodnią będzie pytanie Jezusa skierowane do Apostołów: Ile macie chlebów? Podczas nabożeństwa przewidziana jest kolekta przeznaczona dla rodziny Świdrów poszkodowanej w wypadku drogowym. Spotkanie zakończy wspólna agapa.
  4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Do Sakramentu Pokuty można będzie przystąpić w piątek podczas sprawowanych Eucharystii, a szczególnie od godz. 17.00 do 19.00.
  5. W piątek i sobotę w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy naszych drogich chorych Parafian.
  6. Spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca odbędzie się w sobotę (5 marca) o godz. 16.15 w Domu Parafialnym. Podczas Mszy o godz. 18.00 Wspólnota Żywego Różańca zaprasza do podjęcia kolejnej Duchowej Adopcji zagrożonych, nienarodzonych dzieci.
  7. Rodziców i dzieci przygotowujące się do uroczystości Pierwszej Komunii zapraszamy w przyszłą niedzielę (6 marca) na Mszę św. do kaplicy w Domu Parafialnym o godz. 11.30.
  8. Stowarzyszenie Krwi Chrystusa organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Bliższe informacje znajdują się w gablocie przed kościołem.

W minionym tygodniu z naszej społeczności odeszli świętej pamięci: +Kazimierz Bieńkowski, +Jan Małachowski i +Wacław Rybka. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.