z 13 marca 2011 roku (I Niedziela Wielkiego Postu)

Czytania: Rdz 2, 7-9; Rz 5, 12-19; Mt 4, 1-11.

W tym tygodniu w sobotę obchodzimy uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP.
Solenizantom życzymy obfitości łask Bożych.

1. Przez cały okres Wielkiego Postu odprawiane są nabożeństwa:
    - Drogi Krzyżowej w piątki o godzinie: 9.30 , 17.30 i 19.00 dla młodzieży
    - Gorzkich Żali z nauką pasyjną w niedziele o godzinie 17.30.
  2. Stowarzyszenie Ruch Kultury Chrześcijańskiej Odrodzenie zaprasza na drugą część omówienia przez panią Krystynę Skurdo książki Romano Amerio pt.: Iota Unum - analiza zmian w Kościele Katolickim w wieku XX. Zapraszamy we wtorek (15 marca) o godz. 17.00 do Domu Parafialnego.
  3. KURS ALFA przeznaczony dla młodzieży i osób dorosłych pragnących odświeżyć podstawy wiary, przeżywających trudności życiowe, a nawet zwątpienia w wierze rozpoczyna się we wtorek (15 marca) w Domu Parafialnym o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy.
  4. Harcerzy i ich Rodziców zapraszamy na Mszę św. w czwartek (17 marca) o godz. 19.00 do kaplicy w Domu Parafialnym.
  5. Należących do Apostolstwa Dobrej Śmierci zapraszamy w sobotę (19 marca) na Mszę o godz. 7.00 oraz na Godzinki do Matki Bożej Bolesnej o godz. 6.30.
  6. W przyszłą niedzielę (20 marca) po Mszach będą zbierane do puszek ofiary na dzieło pomocy "Ad Gentes", które wspiera działalność ewangelizacyjną, edukacyjną, medyczną i charytatywną prowadzoną przez misjonarzy z Polski.
  7. Harcerze ze Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego Zawisza zapraszają na pielgrzymkę do sanktuarium Najświętszej Maryi Panny w Sobótce w dniu 26 marca (sobota). Początek o godz. 8.30, powrót ok. godz. 19.00. Szczegóły na plakacie w przedsionku kościoła.
  8. Polecamy nowy numer naszego parafialnego czasopisma U Świętej Rodziny, zatytułowany Miłość i Cierpienie, który wyłożony jest na stoliku przy ambonie.

W minionym tygodniu z naszej społeczności odeszły świętej pamięci: +Zofia Dryll i +Anna Zawadzka. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.