z 31 października 2010 roku (XXXI Niedziela Zwykła)

Czytania: Mdr 11, 12-12, 2; 2 Tes 1, 11-2, 2; Łk 19, 1-10.

W tym tygodniu w czwartek wspominamy św. Karola Boromeusza.
Solenizantom życzymy obfitości łask Bożych .

1. Dziś ostatnie w tym miesiącu Nabożeństwo Różańcowe o godz. 17.30.
  2. Przed kościołem Skauci Europy ze Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego Zawisza rozprowadzają stroiki nagrobne. Uzyskane ofiary zostaną przeznaczone na cele statutowe.
  3. W poniedziałek, 1 listopada, przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu Msze św. zostaną odprawione wg porządku niedzielnego, tj. o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.30 18.00 i 20.00, nie będzie Mszy o godz. 16.00. W Uroczystość Wszystkich Świętych zgromadzimy się na naszym cmentarzu przy Pomniku Orląt Lwowskich o godz. 15.00, aby tam rozpocząć procesję i modlitwę różańcową za zmarłych. Po procesji, przed kaplicą, zostanie odprawiona Msza święta.
  4. Od południa pierwszego listopada do północy drugiego listopada możemy uzyskać odpust zupełny za zmarłych, po spełnieniu następujących warunków: stan łaski uświęcającej, przyjęta Komunia, nawiedzenie kościoła i odmówienie Modlitwy Pańskiej, Wierzę w Boga, oraz dowolnej modlitwy w intencjach polecanych przez Ojca Świętego. Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, zyskają odpust za dusze w czyśćcu cierpiące.
  5. We wtorek, 2 listopada, wspominamy wszystkich wiernych zmarłych. Msze św. w tym dniu będą odprawione o godz. 7.00, 9.00, 16.00, 18.00 i 20.00.
  6. Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza małżeństwa pragnące pogłębić życie duchowe na Mszę św. w czwartek o godz. 19.00 do kaplicy w Domu Parafialnym.
  7. W piątek przypada I piątek miesiąca. Do comiesięcznego Sakramentu Pokuty można będzie przystąpić podczas sprawowanych Mszy, a szczególnie w godz. od 17.30 do 19.00. W piątek i sobotę odwiedzimy naszych drogich, chorych Parafian.
  8. Od środy, 3 listopada, rozpoczniemy modlitwę wypominkową. Codzienne o godz. 17.30 odmawiany będzie różaniec wypominkowy, a o godz. 18.00 odprawiana Msza św. za zmarłych, polecanych w danym dniu. Porządek wyczytywania kartek wypominkowych podany zostanie w Dzień Zaduszny - 2 listopada. Prosimy o czytelne wypisywanie imion i nazwisk oraz podawanie ulicy zamieszkania składających wypominki. Tradycyjnie kolejność wyczytywania kartek określi alfabetyczny spis ulic naszej parafii. Kartki wspominkowe wyłożone są na ławkach i stoliku przy ambonie.
  9. Informacje dot. cmentarza parafialnego można znaleźć pod adresem:

W minionym tygodniu z naszej społeczności odeszli świętej pamięci: +Władysław Pamuła, +Sabina Kosińska, +Aleksandra Kowal i +Irena Matusiak. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.