z 14 lutego 2010 roku (VI Niedziela Zwykła)

Czytania: Jr 17, 5-8; 1 Kor 15, 12-20; Łk 6, 17-26

1. W przedsionku kościoła odbywa się zbiórka na naszą parafialną Kuchnię Charytatywną. Dziękuję za hojność wszystkim, dzięki którym możemy codziennie wydawać potrzebującym 200 ciepłych posiłków i chleb.
  2. Stowarzyszenie Lekarzy Katolickich zaprasza dziś o godz. 1700 na Mszę św. w intencji Służby Zdrowia i wszystkich chorych. Msza zostanie odprawiona w kaplicy Ojców Salwatorianów przy ul. Matejki, obok Dolnośląskiej Izby Lekarskiej.
  3. Akcja Katolicka Wielkiej Wyspy zaprasza na Mszę w intencji Ojczyzny, która zostanie odprawiona w kościele Matki Boskiej Częstochowskiej przy Alejach Kochanowskiego dziś (14 lutego) o godz. 1800.
  4. Msza św. imieninowa w intencji ks. Jacka zostanie odprawiona dziś (14 lutego) o godz. 2000. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  5. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Rozpoczyna się Wielki Post czyli okres czterdziestodniowego przygotowania do Wielkanocy. W tym dniu zostaną odprawione Msze św. połączone z obrzędem posypania naszych głów popiołem o godz.: 700, 900, 1600, 1800 i 2000.W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły.
  6. W Środę Popielcową nie będzie czynna kancelaria parafialna i punkt wydawania odzieży.
  7. Przez cały okres Wielkiego Postu będą odprawiane nabożeństwa:
    - Drogi Krzyżowej w piątki o godzinie: 930 , 1730 i 1900 dla młodzieży
    - Gorzkich Żali z nauką pasyjną w niedziele o godzinie 1730.
  8. Harcerzy i ich Rodziców zapraszamy na Mszę św. w czwartek (18 lutego) o godz. 1900 do kaplicy w Domu Parafialnym.
  9. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w naszej Parafii w sobotę (20 lutego). Zapraszamy do Domu Parafialnego o godz. 1900. Do udziału w tym kursie zapraszamy narzeczonych pragnących zawrzeć sakrament małżeństwa w okresie Świąt Wielkanocnych.
  10. Dzieci przygotowujące się do I Komunii oraz ich Rodziców zapraszamy w przyszłą niedzielę (21 lutego) na Mszę do kaplicy w Domu Parafialnym o godz. 1130.
  11. Przy ambonie wyłożony jest nowy numer parafialnego czasopisma U Świętej Rodziny zatytułowany: Świadkowie wiary i miłości.
  12. Organizowana jest pielgrzymka do sanktuariów na terenie Chorwacji i Bośni-Hercegowiny. Termin od 24 kwietnia do 3 maja. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w poniedziałek 22 lutego o godz. 1900. Programy wyjazdu dostępne są w zakrystii.
  13. W minionym tygodniu z naszej społeczności odeszła świętej pamięci: +Aleksandra Stachowiak. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie.