z 13 grudnia 2009 roku (III Niedziela Adwentu)

Czytania: So 3, 14-18; Flp 4, 4 - 7; Łk 3, 10-18

W tym tygodniu w poniedziałek wspominamy św. Jana od Krzyża.
Solenizantom życzymy obfitości łask Bożych.

1. W dzisiejszą niedzielę, 13 grudnia, rozpoczęliśmy w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe, które zakończymy we wtorek całodzienną spowiedzią. Rekolekcje prowadzi ks. dr Bogdan Giemza, Salwatorianin.
    Zobacz PLAN REKOLEKCJI (dokument PDF).
  2. W przedsionku kościoła odbywa się zbiórka na naszą parafialną Kuchnię Charytatywną. Dziękuję za hojność wszystkim, dzięki którym zorganizujemy wigilię dla osób samotnych oraz codziennie możemy wydawać ponad 200 ciepłych posiłków i chleb.
  3. W kancelarii parafialnej można dziś zaopatrywać się w opłatki wigilijne.
  4. Dziś w przedsionku kościoła odbywa się kiermasz świąteczny zorganizowany przez naszą świetlicę środowiskową "Ananasy". Dochód przeznaczony zostanie na dofinansowanie półkolonii zimowych dla dzieci.
  5. Stowarzyszenie Lekarzy Katolickich zaprasza dziś o godz. 1700 na Mszę w intencji pracowników Służby Zdrowia i ich podopiecznych, która zostanie odprawiona w kaplicy Ojców Salwatorianów przy ul. Matejki, obok Dolnośląskiej Izby Lekarskiej.
  6. Dziś, 13 grudnia, przypada 28 rocznica ogłoszenia stanu wojennego w Polsce. Akcja Katolicka Wielkiej Wyspy zaprasza na Mszę św. w intencji Ojczyzny do kościoła Ojców Redemptorystów na godz. 1830. Po Mszy artyści scen wrocławskich zaprezentują spektakl patriotyczny.
  7. Stowarzyszenie Ruch Kultury Chrześcijańskiej Odrodzenie zaprasza w środę , 16 grudnia, na godzinę 1630 do Domu Parafialnego na drugą część filmu o Ziemi Świętej.
  8. Harcerzy i ich Rodziców zapraszamy na Mszę i spotkanie wigilijne w czwartek o godz. 1900 do kaplicy w Domu Parafialnym.
  9. Czuwanie adwentowe wrocławskich wspólnot Odnowy w Duchu Świętym odbędzie się w naszym kościele z piątku na sobotę. Początek czuwania o godz. 2000 w piątek, zakończenie ok. godz. 200 w sobotę.
    Zobacz PROGRAM CZUWANIA.
  10. Naszych drogich chorych Parafian odwiedzimy w sobotę 19 grudnia.
  11. W minionym tygodniu z naszej społeczności odeszli świętej pamięci: +Janina Nieckarz, +Eugenia Rymkiewicz, +Helena Podleżańska i +Anna Torońska. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie