z 8 lutego 2009 roku (V Niedziela Zwykła)

Czytania: Hi 7,1-7; 1 Kor 9, 16-23; Mk 1, 29-39

W tym tygodniu we wtorek patronuje nam święta Scholastyka, w sobotę św. Cyryl i Metody.
Solenizantom życzymy obfitości łask Bożych.

1. W przedsionku kościoła odbywa się zbiórka na naszą parafialną Kuchnię Charytatywną. Dziękuję za hojność wszystkim, dzięki którym możemy codziennie wydawać potrzebującym 200 ciepłych posiłków i chleb.
  2. W przedsionku są zbierane podpisy pod petycją o przywrócenie wolnego dnia w święto Trzech Króli.
  3. Stowarzyszenie Lekarzy Katolickich zaprasza dziś o godz. 1700 na Mszę św. w intencji Służby Zdrowia i wszystkich chorych, do kaplicy Ojców Salwatorianów przy ul. Matejki, obok Dolnośląskiej Izby Lekarskiej.
  4. Stowarzyszenie Ruch Kultury Chrześcijańskiej Odrodzenie zaprasza na spotkanie i wykład pana profesora Michała Mierzejewskiego pt. Poglądy na nieśmiertelność, we wtorek o godz. 1700 do Domu Parafialnego.
  5. W środę 11 lutego przypada światowy Dzień Chorych. Z tej racji serdecznie zapraszamy wszystkich naszych cierpiących i chorych Parafian na Mszę św. o godz. 1800. Eucharystia ta będzie połączona z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych i indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
  6. Spotkanie Wspólnoty Miłosierdzia Bożego odbędzie się piątek, 13 lutego po Mszy wieczornej.
  7. Msza św. w języku łacińskim, według tradycyjnego rytu, zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę, 15 lutego, o godz. 1400.
  8. Zakończyliśmy tegoroczną wizytę duszpasterską. Z głębi serca dziękujemy za życzliwe przyjęcie, wspólną modlitwę i wszelką okazaną troskę o dobro naszej Wspólnoty Parafialnej. Dziękujemy za złożone przy tej okazji ofiary, które przeznaczone zastały na potrzeby Kurii Metropolitalnej, Seminarium Duchownego oraz naszej Parafii.
  9. Przy ambonie wyłożony jest nowy numer diecezjalnego czasopismo "Nowe Życie".
  10. W minionym tygodniu z naszej społeczności odeszli świętej pamięci: +Teresa Nowak, + Adam Skwark i +Teresa Gawron. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie...

Archiwum ogłoszeń:
01.II.2009; 25.I.2009; 18.I.2009;