z 17 października 2010 roku (XXIX Niedziela Zwykła)

Czytania: Wj 17, 8-13; 2 Tm 3, 14-4, 2; Łk 18, 1-8.

W tym tygodniu w poniedziałek wspominamy św. Łukasza Ewangelistę;
w środę św. Jana Kantego; w czwartek bł. Jakuba Strzemię.
Solenizantom życzymy obfitości łask Bożych .

1. W miesiącu październiku Nabożeństwa Różańcowe odprawiane są codziennie o godz. 17.30. Wierni, którzy modlą się na różańcu, dostępują łaski odpustu.
  2. W przedsionku kościoła odbywa się zbiórka na naszą parafialną Kuchnię Charytatywną. Dziękuję za hojność wszystkim, dzięki którym możemy codziennie wydawać potrzebującym ponad 200 ciepłych posiłków i chleb.
  3. W Dzień Papieski zebraliśmy do puszek kwotę 5 200 złotych, która została przeznaczona na stypendia dla ubogiej, uzdolnionej młodzieży. Bóg zapłać!
  4. Stowarzyszenie Ruch Kultury Chrześcijańskiej Odrodzenie zaprasza we wtorek , 19 października, na godzinę 17.00 do Domu Parafialnego na spotkanie, podczas, którego zostanie przedstawione streszczenie rekolekcji prowadzonych przez Ojca Leona Knapika oraz zostanie wyświetlony film pt: Objawienia Fatimskie.
  5. Młodzież zapraszamy na koncert ewangelizacyjny zespołu Full Power Spirit, który odbędzie w środę, 20 października, o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.
  6. Harcerzy i ich Rodziców zapraszamy na comiesięczną Mszę św. w czwartek na godz. 19.00 do kaplicy w Domu Parafialnym.
  7. Z okazji Święta Pracowników Służby Zdrowia, przypadającego w dniu św. Łukasza, wszystkim lekarzom, stomatologom, farmaceutom, rehabilitantom, pielęgniarkom, laborantom oraz personelowi medycznemu życzymy wielu łask Bożym w trudnym posługiwaniu cierpiącemu człowiekowi.
  8. Monografia naszego Cmentarza autorstwa pana Andrzeja Rumińskiego jest do nabycia w zakrystii lub kancelarii.
  9. Informacje dot. cmentarza parafialnego można znaleźć pod adresem:

W minionym tygodniu z naszej społeczności odeszli świętej pamięci: +Tomasz Jabłoński, +Bernard Czyż, +Kazimierz Bednarski i +Dariusz Kowalski. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.