z 15 listopada 2009 roku (XXXIII Niedziela Zwykła)

Czytania: Dn 12, 1-3; Hbr 10, 11-14, Mk 13, 24-32

W tym tygodniu w poniedziałek wspominamy Rocznicę poświęcenia Katedry Metropolitalnej Wrocławskiej, we wtorek obchodzimy wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, w środę bł. Karoliny Kózkówny, w czwartek bł. Salomei, w piątek św. Rafała Kalinowskiego, w sobotę Ofiarowanie NMP.
Solenizantom życzymy obfitości łask Bożych.

1. W dzisiejszą niedzielę, po Mszy o godz. 1600 zapraszamy na koncert dziecięcego zespołu Trąbki Jerycha.
  2. W ramach akcji Dzień solidarności z kościołem prześladowanym po Mszach odbywa się zbiórka do puszek na rzecz wspólnoty kościoła w Indiach.
  3. Stowarzyszenie Ruch Kultury Chrześcijańskiej Odrodzenie zaprasza w środę , 18 listopada, na godzinę 1630 do Domu Parafialnego na drugą część prelekcji pani Krystyny Skurdo o najnowszej encyklice Benedykta XVI Caritas in veritate - Miłość w prawdzie.
  4. Harcerzy i ich Rodziców zapraszamy na Mszę św. w czwartek o godz. 1900 do kaplicy w Domu Parafialnym.
  5. W zakrystii jest do nabycia książka pana Rafała Bubnickiego Z Wilna do Wrocławia. Rozmowy z kardynałem Henrykiem Gulbinowiczem. Cena 25 zł.
  6. W przyszłą niedzielę, 22 listopada, harcerze będą rozprowadzać kalendarze. Dochód przeznaczony jest na dofinansowanie obozów harcerskich.
  7. Codziennie o godz. 1730 odmawiamy różaniec, a godz. 1800 odprawiana jest Msza za zmarłych polecanych w modlitwie wypominkowej. W tym tygodniu będziemy polecać Bogu zmarłych, o których pamiętali zamieszkali przy następujących ulicach:
    w poniedziałek: Partyzantów;
    we wtorek: Plater, Potebni;
    w środę: Promień, Sempołowskiej, Sierakowskiego, Sławka, Smętna;
    w czwartek: Spółdzielcza;
    w piątek: Sowińskiego, Stefczyka;
    w sobotę: Szanieckiego, Ściegiennego, Waryńskiego, Wysockiego, Żmichowskiej.
  8. W minionym tygodniu z naszej społeczności odeszli świętej pamięci: +Janina Wiwatowska, +Marek Szewczyk, +Stanisław Dąbrowski, +Danuta Brożek, +Słupik Maria, +Piotr Urbanowicz i +Józef Borucki. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie