z 20 marca 2011 roku (II Niedziela Wielkiego Postu)

Czytania: Rdz 12, 1-4; 2 Tm 1, 8-10; Mt 17, 1-9.

W tym tygodniu w piątek obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

1. Przez cały okres Wielkiego Postu odprawiane są nabożeństwa:
    - Drogi Krzyżowej w piątki o godzinie: 9.30 , 17.30 i 19.00 dla młodzieży
    - Gorzkich Żali z nauką pasyjną w niedziele o godzinie 17.30.
  2. Do naszej wspólnoty parafialnej został skierowany na praktykę duszpasterską ksiądz diakon Łukasz Ulas. Serdecznie witamy Księdza Diakona i życzymy wielu łask Bożych w ostatnim etapie przygotowującym do przyjęcia sakramentu kapłaństwa.
  3. W dzisiejszą niedzielę po Mszach zbieramy do puszek ofiary na dzieło pomocy "Ad Gentes", które wspiera działalność ewangelizacyjną, edukacyjną, medyczną i charytatywną prowadzoną przez misjonarzy z Polski.
  4. Spotkanie formacyjne Wspólnoty Miłosierdzia Bożego odbędzie się w czwartek (24 lutego) po Mszy wieczornej.
  5. Spotkanie grupy biblijnej odbędzie sie w czwartek (24 lutego) o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.
  6. Harcerze ze Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego Zawisza zapraszają na pielgrzymkę do sanktuarium Najświętszej Maryi Panny w Sobótce w dniu 26 marca (sobota). Początek o godz. 8.30, powrót ok. godz. 19.00. Szczegóły na plakacie w przedsionku kościoła.
  7. Polecamy nowy numer diecezjalnego czasopisma Nowy Życie, w którym zamieszczony jest artykuł o śp. księdzu Prałacie, napisany przez ks. Adama Łużniaka.

W minionym tygodniu z naszej społeczności odeszli świętej pamięci: +Janina Magaj, +Feliks Nowaczyk, +Zygmunt Kimaczyński, +Stanisław Ożyhar i +Leszek Piastowski. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.