z 6 czerwca 2010 roku (X Niedziela Zwykła)

Czytania: 2 Sm 12, 1-13; Ga 2, 16-21; Łk 7, 36-50 .

W tym tygodniu we wtorek patronuje nam św. Jadwiga Królowa, w czwartek bł. Bogumił.
Solenizantom życzymy obfitości łask Bożych.

1. W ubiegłą niedzielę zebrano na rzecz poszkodowanych w klęsce powodzi kwotę siedemnastu tysięcy czterystu dwudziestu złotych. Kwota ta została przekazana do Caritas Polska. Bóg zapłać za hojność!
  2. Dziś w ramach ogólnopolskiej akcji wspierania budowy świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie można będzie złożyć ofiary do puszek po Mszach świętych.
  3. W miesiącu czerwcu zapraszamy na codzienne nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 1730.
  4. Składki członkowskie na Towarzystwo Przyjaciół KUL można dziś wpłacać w kancelarii parafialnej w godzinach od 700 do 1400.
  5. W najbliższych dniach będziemy przeżywali Tydzień Modlitw za Rodziny. Jutro w poniedziałek zapraszamy na spotkanie Odnowy w Duchu Świętym, podczas którego zostanie wygłoszona katecheza dla małżonków. Początek o godz. 1930 w kaplicy Domu Parafialnego. W sobotę 12 czerwca odbędzie się Marsz dla Rodzin. Szczegóły na afiszu w gablocie przed kościołem.
  6. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Podczas Mszy św. o godz. 1800 będziemy gościć Metropolitę Wrocławskiego ks. Arcybiskupa Mariana Gołębiewskiego, który będzie szczególnym gościem Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego "Zawisza" i dokona aktu zakończenie roku harcerskiego i uroczystego rozesłania na obozy wakacyjne. Zapraszamy wszystkich na tę uroczystość.
  7. Nabożeństwo Fatimskie zostanie odprawione w przyszłą niedzielę, 13 czerwca, po wieczornej Mszy, ok. godz. 1900. Bardzo prosimy o przyniesienie świec, które zapalone, będziemy nieśli podczas procesji wokół naszego kościoła.
  8. Wspólnota z Taize zaprasza młodzież, która ukończyła 17 rok życia na tygodniowe rekolekcje od 7 do 16 sierpnia. Koszt pobytu 385 zł i 35 euro. Zapisy do 20 czerwca u ks. Jacka.

W minionym tygodniu z naszej społeczności odeszli świętej pamięci: +Henryka Dziedzic i +Helena Szkotak. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.