z 1 listopada 2009 roku (Wszystkich Świętych)

Czytania: Ap 7, 2-14; 1 J 3, 1-3, Mt 5, 1-12

W tym tygodniu w środę wspominamy świętego Karola Boromeusza.
Solenizantom życzymy obfitości łask Bożych.

1. Składki członkowskie i ofiary na Towarzystwo Przyjaciół KUL można dziś wpłacać w kancelarii parafialnej w godzinach od 700 do 1400.
  2. Dziś w uroczystość Wszystkich Świętych nie będzie Mszy o godz. 1600. O godz. 1500 zgromadzimy się na naszym cmentarzu przy Pomniku Orląt Lwowskich, aby tam rozpocząć procesję i modlitwę różańcową za zmarłych. Po procesji, przed kaplicą, zostanie odprawiona Msza święta.
  3. W poniedziałek, 2 listopada, przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Dzień Zaduszny. Msze zostaną odprawione o godz.: 700, 900, 1600, 1800, i 2000.
  4. Od południa pierwszego listopada do północy drugiego listopada możemy uzyskać odpust zupełny za zmarłych, po spełnieniu następujących warunków: stan łaski uświęcającej, przyjęta Komunia, nawiedzenie kościoła i odmówienie Modlitwy Pańskiej, Wierzę w Boga, oraz dowolnej modlitwy w intencjach polecanych przez Ojca Świętego. Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, zyskają odpust za dusze w czyśćcu cierpiące.
  5. Od wtorku, 3 listopada, rozpoczniemy modlitwę wypominkową. Codzienne o godz. 1730 odmawiany będzie różaniec wypominkowy, a o godz. 1800 odprawiana Msza św. za zmarłych polecanych w modlitwie wypominkowej. W tym tygodniu będziemy polecać Bogu zmarłych, o których pamiętali zamieszkali przy następujących ulicach:
    we wtorek: Abramowskiego, Becka, Belwederczyków,
    w środę: Brata Alberta, Borelowskiego, Cicha,
    w czwartek: Dembowskiego,
    w piątek: 9 Maja, Głowackiego, Godebskiego,
    w sobotę: Jackowskiego, Jasna, Jezierskiego.
  6. W piątek, 6 listopada, przypada w naszej Parafii dzień Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Początek wystawienia o godz. 1500, połączony z koronką do Miłosierdzia Bożego. Koniec adoracji przed wieczorną Mszą.
  7. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Do Sakramentu Pokuty można będzie przystąpić w piątek podczas sprawowanych Eucharystii.
  8. W piątek i sobotę w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy naszych drogich chorych Parafian.
  9. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na spotkanie w sobotę, 7 listopada, o godz. 1600 do Domu Parafialnego oraz na Mszę św. o godz. 1800
  10. Dzieci przygotowujące się do I Komunii oraz ich Rodziców zapraszamy w przyszłą niedzielę (8 XI) na Mszę do kaplicy w Domu Parafialnym o godz. 1130
  11. Stowarzyszenie Lekarzy Katolickich zaprasza w przyszłą niedzielę o godz. 1700 na Mszę św. w intencji Służby Zdrowia i wszystkich chorych, do kaplicy Ojców Salwatorianów przy ul. Matejki, obok Dolnośląskiej Izby Lekarskiej.
  12. W każdy czwartek w kaplicy domu parafialnego o godz. 1900 odprawiana jest Msza Święta. W pierwsze czwartki miesiąca szczególnie zapraszamy rodziny (Mszę Świętą przygotowuje wspólnota Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie).