z 21 marca 2010 roku (V Niedziela Wielkiego Postu)

Czytania: Iz 43, 16-21; Flp 3, 8-14; J 8, 1-11.

W tym tygodniu w czwartek obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

1. Księgarnia Pociąg do bajeczki znajdująca się w naszym Domu Parafialnym zaprasza dzieci od drugiego roku życia wraz z rodzicami na bezpłatną zabawę z logopedą. Jej celem jest podnoszenie u dzieci kompetencji językowej i prawidłowego oddychania. Zapraszamy 26 marca o godzinie 1100. Więcej szczegółów można dowiedzieć się w księgarni.
  2. Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach, która odbędzie się 17 kwietnia (sobota). W programie Msza św. w bazylice i koronka w sanktuarium przed cudownym obrazem Jezusa Miłosiernego, a także zwiedzanie Łagiewnik. Koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
  3. Przez cały okres Wielkiego Postu są odprawiane nabożeństwa:
    - Drogi Krzyżowej w piątki o godzinie: 930 , 1730 i 1900 dla młodzieży
    - Gorzkich Żali z nauką pasyjną w niedziele o godzinie 1730.
  4. Komendant Komisariatu Policji Wrocław Śródmieście przez nasze pośrednictwo zawiadamia, iż w ostatnim okresie odnotowano zwiększoną ilość przestępstw polegających na wyłudzaniu od osób starszych pieniędzy na tzw. "wnuczka", gdzie sprawca podszywa się pod osobę z rodziny np. wnuka, siostrzeńca, wnuka sąsiadów, oznajmiając, że znajduje się w nagłej potrzebie finansowej. Sprawca tak prowadzi rozmowę telefoniczną by wzbudzić litość i konieczność pomocy, po czym po pieniądze wysyła kolegę tłumacząc, że sam nie może się stawić. Mając to na uwadze pan Komendant apeluje o roztropność i weryfikacje informacji telefonicznych z innymi członkami rodziny.
  5. W minionym tygodniu z naszej społeczności odeszli świętej pamięci: +Stanisława Baranowska, +Zofia Świłło, +Janina Różycka i +Grzegorz Stachowiak. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.