z 16 stycznia 2011 roku (Druga Niedziela Zwykła)

Czytania: Iz 49,3-6; 1 Kor 1, 1-3; J 1, 29-34

W tym tygodniu w poniedziałek wspominamy św. Antoniego,
w środę św. Józefa Sebastiana Pelczara, w piątek św. Agnieszkę.
Solenizantom życzymy obfitości łask Bożych.

1. W dzisiejszą niedzielę zapraszamy na nabożeństwo Nieszporów o godz. 17.30.
  2. Harcerzy i ich Rodziców zapraszamy na Mszę św. w czwartek (20 stycznia) o godz. 19.00 do kaplicy w Domu Parafialnym.
  3. Z okazji Dnia Babci i Dziadka zapraszamy na uroczystą Mszę św. z udziałem dzieci z Katolickiego Przedszkola Niepublicznego "Ochronka", które prowadzą nasze Siostry Zakonne. Msza zostanie odprawiona w piątek (21 stycznia) o godz. 13.00 w naszym kościele.
  4. W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. Tradycyjnie o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Miłosierdziu Bożym. Po Mszy odmówiona zostanie Koronka przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Intencje, które chcemy polecać Bogu podczas tej Mszy św. zbiorowej, prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  5. Spotkanie formacyjne Wspólnoty Miłosierdzia Bożego odbędzie się w piątek po Mszy wieczornej.
  6. Stowarzyszenie Lekarzy Katolickich zaprasza na Spotkanie Opłatkowe, które odbędzie się w sobotę (22 stycznia) o godz. 10.00 w kaplicy Ojców Salwatorianów przy ul. Matejki, obok Dolnośląskiej Izby Lekarskiej.
  7. W przyszłą niedzielę (23 stycznia) podczas Mszy o godz. 12.30 wystąpi Chór Maksymilianum, laureat wielu konkursów i festiwali muzycznych. Po Mszy zapraszamy na koncert kolęd.
  8. Organizowana jest samolotowa pielgrzymka do Rzymu na beatyfikację Jana Pawła II w terminie od 29 kwietnia do 4 maja. Przewidziany jest także pobyt w Asyżu, Loretto i Riminii. Koszt około dwa tysiące złotych. Zapisy do przyszłej niedzieli w zakrystii lub kancelarii.
  9. W tym tygodniu po kolędzie odwiedzimy:
    w poniedziałek mieszkańców ul. Stefczyka i Promień nr 53;
    we wtorek ul. Abramowskiego i Promień nr 55;
    w środę ul. Belwederczyków i Promień nr 57;
    w czwartek ul. Mielczarskiego i Jackowskiego nr od 1 do 12;
    w piątek ul. Sempołowskiej, Jasna i Jackowskiego nr od 13 do 23;
    w sobotę ul. Szanieckiego i Jackowskiego nr od 24 do 36.

W minionym tygodniu z naszej społeczności odeszły świętej pamięci: +Józefa Szulgan i +Władysława Pisarska. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.