z 28 marca 2010 roku (Niedziela Palmowa)

Czytania: Iz 50, 4-7; Flp 2, 6-11; Łk 22, 14-23.

1. Dziś o godzinie 1730 zostanie odprawione ostatnie w tegorocznym Wielkim Poście nabożeństwo Gorzkich Żali.
  2. W Wielką Środę punkt wydawania odzieży nie będzie czynny.
  3. W Wielki Czwartek i Piątek kancelaria parafialna będzie czynna tylko do południa od godz. 1000 do 1030.

W Wielki Czwartek w Kościele Powszechnym rozpoczynamy Triduum Paschalne. W tym dniu obchodzimy pamiątkę ustanowienia dwóch Sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa. W Archikatedrze o godz. 900 Metropolita Wrocławski w asyście kapłanów odprawi Mszę Krzyżma.

W naszym kościele Msza Wieczerzy Pańskiej będzie odprawiona o godz. 1800. Po niej do godz. 2200 będziemy adorować Pana Jezusa uwięzionego w ciemnicy.

W Wielki Piątek adorację rozpoczniemy o godz. 700 rano. O godz. 800 odprawiona będzie Jutrznia. Po południu o godz. 1500 odbędzie się Droga Krzyżowa od kościoła św. Faustyny do naszego kościoła Świętej Rodziny. Rozważania stacji poprowadzą: 8 - Wspólnota Różańca Świętego, 9 - Rycerze Niepokalanej, 10 - Katolickie Stowarzyszenie Lekarzy Polskich, 11 - Grupa Miłosierdzia Bożego, 12 - Młodzież, 13 - Przedstawiciele Rodzin, 14 - Odnowa w Duchu Świętym. Liturgia męki i śmierci Pana Jezusa celebrowana będzie o godz. 1800. Po niej adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 2200. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Nowennę przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego rozpoczniemy w Wielki Piątek po liturgii Męki Pańskiej.

W Wielką Sobotę obchodzimy Wigilię Paschalną. Od godz. 700 rano adoracja przy Bożym Grobie. O godz. 800 odprawiona będzie Jutrznia. Święcenie pokarmów będzie odbywało się co godzinę od 900 do 1700. W tym dniu będą rozprowadzane caritasowskie "chlebki miłości".

Wigilia Paschalna rozpocznie się o godz. 2000. Prosimy o przyniesienie do kościoła w tym dniu świec. Liturgię Wielkiej soboty zakończymy Procesją Zmartwychwstania wokół kościoła.