z 10 października 2010 roku (XXVIII Niedziela Zwykła)

Czytania: 2 Krl 5, 14-17; 2 Tm 2, 8-13; Łk 17, 11-19.

W tym tygodniu w środę wspominamy św. Honorata Koźmińskiego;
w piątek św. Teresę od Jezusa; w sobotę św. Jadwigę Śląską.
Solenizantom życzymy obfitości łask Bożych .

1. W miesiącu październiku Nabożeństwa Różańcowe odprawiane są codziennie o godz. 17.30. Wierni, którzy modlą się na różańcu, dostępują łaski odpustu.
  2. W dzisiejszy Dzień Papieski złożone po Mszach ofiary do puszek przeznaczone są na stypendia dla ubogiej, uzdolnionej młodzieży.
  3. Z okazji Dnia Nauczyciela zapraszamy pedagogów i nauczycieli na Mszę św. w ich intencji. Msza zostanie odprawiona we wtorek, 12 października, o godz. 18.00.
  4. W środę, 13 października, zostanie odprawione ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpocznie się ono po wieczornej Mszy św. w naszym kościele, a zakończy w kościele św. Faustyny. Prosimy o przyniesienie świec.
  5. Swoją działalność wznawia Grupa Biblijna, którą prowadzi ks. Jacek. Zapraszamy w czwartek na godz. 19.00 do Domu Parafialnego.
  6. Spotkanie formacyjne Wspólnoty Miłosierdzia Bożego odbędzie się w piątek, 15 października, po Mszy wieczornej.
  7. W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. Tradycyjnie o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Miłosierdziu Bożym. Intencje, które chcemy polecać Bogu podczas tej Mszy św. zbiorowej, prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  8. W sobotę, 16 października, o godz. 6.00 z Katedry Wrocławskiej wyruszy Piesza Pielgrzymka do grobu św. Jadwigi. Dokładny plan pielgrzymki i tegorocznych Uroczystości Jadwiżańskich wywieszony jest w gablocie w przedsionku kościoła.
  9. Z okazji Święta Pracowników Służby Zdrowia, przypadającego w dniu św. Łukasza, zapraszamy w sobotę, 16 października, lekarzy, stomatologów, farmaceutów, pielęgniarki i laborantów na uroczystą Mszę do Katedry Wrocławskiej na godz. 18.30. Mszy przewodniczyć będzie ks. biskup Edward Janiak.
  10. W przyszłą niedzielę, 17 października, czcić będziemy 26. rocznicę męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. Uroczysta Msza zostanie odprawiona o godz. 12.30. Przed nabożeństwem o godz. 11.45 zgromadzimy się na naszym Cmentarzu przy pomniku pomordowanych kapłanów, aby tam odmówić modlitwę i złożyć kwiaty.
  11. Monografia naszego Cmentarza autorstwa pana Andrzeja Rumińskiego jest do nabycia w zakrystii lub kancelarii. Cena 25 zł.

W minionym tygodniu z naszej społeczności odeszli świętej pamięci: +Grażyna Kosmaczewska, +Teofil Bajdała, +Stanisława Znak i +Jerzy Kociubiński. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.