z 29 listopada 2009 roku (I Niedziela Adwentu)

Czytania: Jr 7, 14-16; 1 Tes 3, 12 - 4, 2; Łk 21, 25-36

W tym tygodniu w poniedziałek wspominamy św. Andrzeja Apostoła, w czwartek św. Franciszka Ksawerego.
Solenizantom życzymy obfitości łask Bożych.

1. W okresie Adwentu Msze św. Roratnie odprawiane będą o godz. 1800. Rano o godz. 630 zapraszamy na śpiewanie Godzinek ku Czci Niepokalanie Poczętej.
  2. W kancelarii parafialnej można dziś zaopatrywać się w opłatki i świece wigilijnej pomocy dzieciom.
  3. W ubiegłą środę (25 listopada) zmarł Ojciec Stanisław Golec. Msza pogrzebowa pod przewodnictwem Arcybiskupa Metropolity Wrocławskiego zostanie odprawiona w poniedziałek (30 listopada) w kościele Ojców Redemptorystów o godz. 1300.
  4. Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza małżeństwa na Mszę św. w czwartek o godz. 1900 do kaplicy w Domu Parafialnym.
  5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Do Sakramentu Pokuty można będzie przystąpić w piątek podczas sprawowanych Eucharystii, a szczególnie od godz. 1700 do 1830.
  6. W sobotę (5 grudnia) odbędzie się dzień skupienia dla księży naszego dekanatu, któremu będzie przewodniczył ksiądz biskup Andrzej Siemieniewski. Wszystkich wiernych, którzy w roku kapłańskim pragną pomodlić się za nas, kapłanów, zapraszamy ma Mszę w sobotę o godz. 1200.
  7. W sobotę (5 grudnia) Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na spotkanie o godz. 1615 do Domu Parafialnego oraz na Mszę św. o godz. 1800, podczas, której będziemy dziękować za łaskę kolejnej duchowej adopcji zagrożonych, poczętych dzieci.
  8. Dzieci przygotowujące się do I Komunii oraz ich Rodziców zapraszamy w przyszłą niedzielę (6 XII) na Mszę do kaplicy w Domu Parafialnym o godz. 1130.
  9. Naszych drogich chorych Parafian odwiedzimy w tym miesiącu przed samymi świętami w sobotę 19 grudnia.
  10. Zakończyliśmy tegoroczną modlitwę wypominkową. Bardzo dziękujemy za złożone z tej okazji ofiary, które zostały przeznaczone na pomalowanie pomieszczeń plebanii i domu parafialnego.
  11. Klub Pielgrzyma działający przy naszej Parafii informuje, że jest jeszcze parę miejsc na wyprawę do Ziemi Świętej oraz do Kenii i Tanzanii. Zainteresowanych zapraszamy na spotkanie w środę (2 grudnia) o godz. 1830 do sali nr 15 w Domu Parafialnym. Bliższe informacje znajdują się w gablocie w przedsionku kościoła.
  12. Polecamy nowy numer parafialnego czasopisma U Świętej Rodziny zatytułowany Wezwanie do świętości, który wyłożony jest na stoliku przy ambonie.
  13. W minionym tygodniu z naszej społeczności odeszli świętej pamięci: +Irena Kozak, +Kazimiera Biłozur, +Janina Grabowska, +Stanisław Baran, +Marek Pazdej, +Stanisława Zgraja, i +Zbigniew Boniecki. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie