z 7 marca 2010 roku (III Niedziela Wielkiego Postu)

Czytania: Wj 3, 1-15; 1 kor 10, 1-12; Łk 13, 1-9

1. W przyszłą niedzielę rozpoczną się w naszej wspólnocie Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej ks. dr Marian Biskup . Rekolekcje ogólne zakończą się środę, dla dzieci i młodzieży we wtorek.
  2. Klub Pielgrzyma działający przy naszej Parafii organizuje wyprawę na Kresy Wschodnie: Podole, Wołyń, Gorgany, Bukowinę, Lwowa i Kijowa w terminie od 12 do 27 czerwca bieżącego roku. Szczegółowe informacje i program jest wywieszony w przedsionku kościoła
  3. Przez cały okres Wielkiego Postu są odprawiane nabożeństwa:
    - Drogi Krzyżowej w piątki o godzinie: 930 , 1730 i 1900 dla młodzieży
    - Gorzkich Żali z nauką pasyjną w niedziele o godzinie 1730.
  4. Przy ambonie wyłożony jest nowy numer parafialnego czasopisma U Świętej Rodziny zatytułowany: W Krzyżu Zbawienie.
  5. Ogłoszenie od administratora strony: w przyszłą niedzielę w naszej parafii odbędzie się Wielkopostny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie. Rozpoczęcie ok. godz. 1445 w naszym kościele. Dzień Wspólnoty jest połączony z Mszą Świętą o godz. 1600.

W naszej Parafii zostało zatrudnionych dwoje muzyków, wykształconych we wrocławskiej Akademii Muzycznej: pani Dorota Nowacka ze specjalizacją muzyki kościelnej i prowadzenia zespołów wokalno - instrumentalnych, która poprowadzi nasz Chór Parafialny "Rodzina" oraz pan Damian Dębicki, kończący specjalizację muzyki kościelnej w klasie organów pana Piotra Rojka. Dotychczasowy organista, pan Tadeusz Chołoniewski, po 30 latach posługiwania w naszej Parafii odszedł na zasłużoną emeryturę, a pan Tadeusz Pałasz w miarę potrzeb nadal będzie wspierał nowych organistów. Z całego serca dziękuję panu Tadeuszowi Chołoniewskiemu i Tadeuszowi Pałaszowi za trud pracy na rzecz naszej wspólnoty. Odchodzących organistów będziemy szczególnie polecać Bogu podczas dzisiejszej Mszy o godz. 1800. Nowym organistom życzymy owocnej pracy.