z 28 sierpnia 2010 roku (XXII Niedziela Zwykła)

Czytania: Syr 3, 17-29; Hbr 12, 18-24; Łk 14, 7-14.

W tym tygodniu w środę patronuje nam św. Bronisława, w piątek św. Grzegorz Wielki.
Solenizantom życzymy obfitości łask Bożych.

1. We wtorek, 31 sierpnia, przypada 14. rocznica konsekracji biskupiej J.E. Księdza Arcybiskupa Mariana Gołębiewskiego Metropolity Wrocławskiego. W tym dniu uroczysta Msza zostanie odprawiona w Katedrze o godz. 1830.
  2. Klub Pielgrzyma informuje, że w środę, 1 września, o godz. 1830 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie inaugurujące nowy sezon turystyczno-pielgrzymkowy, na którym będzie można zapoznać się kalendarzem wypraw .
  3. W piątek, 3 września, przypada I piątek miesiąca. Do comiesięcznego Sakramentu Pokuty można będzie przystąpić podczas sprawowanych Mszy, a szczególnie od godz. 1630 do 1900. Do skorzystania ze spowiedzi zachęcamy dzieci i młodzież rozpoczynającą naukę w Nowym Roku Szkolnym.
  4. W piątek i sobotę odwiedzimy naszych drogich, chorych Parafian.
  5. Pragniemy reaktywować działalność scholii dziecięcej. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 3 września, tj. w piątek, o godz. 1630 w Domu Parafialnym w pomieszczeniu księgarni Pociąg do bajeczki. Próby będą odbywały się w piątki od godz. 1630 d0 1730. Bliższe informacje zostaną podane podczas zajęć w szkole i na pierwszym spotkaniu.
  6. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na spotkanie w sobotę, 4 września, o godz. 1615 do Domu Parafialnego.
  7. Msza św. na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę, 5 września, o godz. 1030. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dzieci , młodzież, rodziców i nauczycieli. Uczniów klas pierwszych prosimy o przyniesienie do poświęcenia: tornistry, książki i zeszyty.
    Wszystkim rozpoczynającym w środę naukę i pracę dydaktyczną życzymy, aby Bóg udzielił obfitości darów Ducha Świętego. Życzymy Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Wychowawcom wzajemnego zrozumienia i radości ze zdobywanej i przekazywanej wiedzy.
  8. Od września wprowadzamy w naszym kościele odprawianie niedzielnych Nieszporów o godz. 1730. Pierwsze nabożeństwo zostanie odprawione 5 września. Przed tymi Nieszporami prosimy przyjść piętnaście minut wcześniej, aby nauczyć się melodii śpiewania psalmów.