z 26 września 2010 roku (XXVI Niedziela Zwykła)

Czytania: Am 6, 1-7; 1 Tm 6, 11-16; Łk 16, 19-31.

W tym tygodniu w poniedziałek wspominamy św. Wincentego a Paulo;
we wtorek św. Wacława; w środę Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;
w czwartek św. Hieronima; w piątek św. Teresę od Dzieciątka Jezus;
w sobotę Świętych Aniołów Stróżów.
Solenizantom życzymy obfitości łask Bożych .

1. Zapraszamy dziś na nabożeństwo niedzielnych Nieszporów o godz. 17.30.
  2. W miesiącu październiku Nabożeństwa Różańcowe odprawiane będą codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy do przewodniczenia tej modlitwie: w poniedziałki - Klub Seniora, we wtorki - Żywy Różaniec, w środy - dzieci szkolne, w czwartki - grupy młodzieżowe, w piątki - Odnowę w Duchu Świętym, w soboty Wspólnotę Bożego Miłosierdzia.
    Wierni, którzy modlą się na różańcu odmawiając pięć dziesiątek danej tajemnicy, dostępują łaski odpustu.
  3. Próby naszego chóru odbywają się w poniedziałki o godz. 18.00 w Domu Parafialnym. Zapraszamy wszystkich chętnych.
  4. Dzieci zapraszamy na próbę scholii w piątek, o godz. 16.30 do pomieszczenia księgarni Pociąg do bajeczki w Domu Parafialnym.
  5. W piątek, 1 października, przypada I piątek miesiąca. Do comiesięcznego Sakramentu Pokuty można będzie przystąpić podczas sprawowanych Mszy, a szczególnie w godz. od 17.00 do 19.00. W piątek i sobotę odwiedzimy naszych drogich, chorych Parafian.
  6. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania, uczniów klas trzecich gimnazjalnych, odbędzie się w piątek, 1 października, o godz. 19.00 w Domu Parafialnym. Jest to ostatnie spotkanie, na którym można zapisać się do tegorocznych przygotowań.
  7. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na spotkanie w sobotę, 2 października, o godz. 1615 do Domu Parafialnego oraz na Mszę św. o godz. 18.00.
  8. Monografia naszego Cmentarza autorstwa pana Andrzeja Rumińskiego, w której znajduje się lista osób pochowanych oraz noty biograficzne wybranych osób jest do nabycia w zakrystii lub kancelarii. Cena 25 zł.

W minionym tygodniu z naszej społeczności odeszli świętej pamięci: +Jan Kamiński, +Piotr Miszczuk i +Marian Zaleski. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.

Poniżej zamieszczamy podziękowania od ks. Aleksandra z par. św. Marii Magdaleny w Bogatyni:

Bogatynia, dnia 7 września 2010 roku

Parafianie Wspólnoty Świętej Rodziny We Wrocławiu

W imieniu własnym oraz mieszkańców Bogatyni, którzy tak bardzo ucierpieli w trakcie minionej powodzi w dniu 7 sierpnia, chciałbym bardzo podziękować za okazane serce. Tak wielu parafian Świętej Rodziny pośpieszyło z bezinteresowną pomocą przekazując m.in. proszki do prania, artykuły spożywcze, przybory szkolne, odzież dla dzieci i dorosłych, pościel i inne rzeczy. Osobiście jest mi tym bardziej miło, że w kościele na Sępolnie przyjąłem sakramenty wtajemniczenia chrześcijańskiego i odprawiłem swoją Mszę Św. prymicyjną. Dziękuję więc szczególnie gorąco moim "krajanom" za pamięć i dobroć okazaną moim parafianom i innym mieszkańcom Bogatyni.

Z wyrazami należnego szacunku i modlitewną pamięcią
Ks. Aleksander M. Leszczyński