z 25 kwietnia 2010 roku (IV Niedziela Wielkanocna)

Czytania: Dz 13, 14-52; Ap 7, 9-17; J 10, 27-30.

W tym tygodniu w czwartek patronuje nam święta Katarzyna Sieneńska. Solenizantkom życzymy obfitości łask Bożych.

1. W dzisiejszą, IV Niedzielę Wielkanocną, przypada Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Kwartalne Dni Modlitw o powołania do służby w Kościele. Z tej racji gościmy księży kleryków naszego Seminarium Duchownego: Andrzeja Orzecha i Pawła Krukowskiego, którym dziękujemy za wypowiedziane świadectwo o swoim powołaniu do kapłaństwa.
  2. Dziś kończy praktykę duszpasterska w naszej parafii ks. diakon Bartosz Trojanowski, który z kolegami kursowymi w dniu 22 maja przyjmie świecenia prezbiteratu. Bardzo dziękuję ks. diakonowi za ogrom pracy na rzecz naszej wspólnoty parafialnej i życzę wielkiej radości z posługiwania w winnicy Pańskiej.
  3. W niedzielę 23 maja będzie wizytował naszą parafię J.E. ks. bp Andrzej Siemieniewski. Mszę św. w tym dniu o godz. 1230 ks. Biskup odprawi w intencji małżeństw obchodzących swoje jubileusze oraz wręczy im pisemne błogosławieństwa. Prosimy aby małżonkowie obchodzący w tym roku swoje jubileusze i pragnący wziąć udział w tej uroczystości zgłaszali swój akces w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Zgłoszenia będą przyjmowane przez najbliższe dwa tygodnie.
  4. 1.Od soboty, 1 maja zapraszamy na codzienne nabożeństwa majowe o godz. 1730.
  5. Przy ambonie wyłożony jest nowy numer parafialnego czasopisma U Świętej Rodziny zatytułowany: Alleluja! oraz diecezjalne Nowe Życie.

W minionym tygodniu z naszej społeczności odeszli świętej pamięci: +Janina Strugarek, +Henryk Golonka, +Teresa Grondalska, +Rozalia Elster i +Katarzyna Jerzyk. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.