z 14 listopada 2010 roku (XXXIII Niedziela Zwykła)

Czytania: Ml 3, 19-20; 2 Tes 3, 7-12; Łk 21, 5-19.

W tym tygodniu we wtorek obchodzimy Rocznicę poświęcenia Katedry Metropolitalnej Wrocławskiej;
w środę wspominamy św. Elżbietę Węgierską; w czwartek bł. Karolinę Kózkównę;
w piątek św. Salomeę; w sobotę św. Rafała Kalinowskiego.
Solenizantom życzymy obfitości łask Bożych.

1. W przedsionku kościoła odbywa się zbiórka na naszą parafialną Kuchnię Charytatywną. Dziękuję za hojność wszystkim, dzięki którym możemy codziennie wydawać potrzebującym 200 ciepłych posiłków i chleb.
  2. W dzisiejszą niedzielę zapraszamy na nabożeństwo Nieszporów o godz. 17.30. Przypominamy również, że w każdą sobotę i niedzielę o godz. 6.30 modlimy się Godzinkami o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.
  3. Stowarzyszenie Ruch Kultury Chrześcijańskiej Odrodzenie zaprasza we wtorek, 16 listopada, na godzinę 17.00 do Domu Parafialnego na spotkanie z kandydatem do Rady Miejskiej, panem Czesławem Palczakiem.
  4. Harcerzy i ich Rodziców zapraszamy na Mszę św. w czwartek o godz. 19.00 do kaplicy w Domu Parafialnym.
  5. Codziennie o godz. 17.30 odmawiamy różaniec, a godz. 18.00 odprawiana jest Msza za zmarłych polecanych w modlitwie wypominkowej. W tym tygodniu (15-20 XI) będziemy polecać Bogu zmarłych, o których pamiętali zamieszkali przy następujących ulicach:
    poniedziałek: Partyzantów;
    wtorek: Plater, Potebni;
    środa: Promień, Sempołowskiej, Sierakowskiego, Sławka, Smętna;
    czwartek: Sowińskiego, Spółdzielcza;
    piątek: Stefczyka, Szanieckiego, Ściegiennego, Waryńskiego;
    sobota: Wysockiego, Żmichowskiej.
  6. W Hali Stulecia 29 listopada w ramach pomocy powodzianom zostanie wykonane oratorium "Miłosierdzie Boże", którego osnową są słowa z "Dzienniczka" Siostry Faustyny. Bilety w cenie 25 zł są do nabycia w zakrystii po Mszach św. Bliższe informacje o wykonawcach znajdują się na plakacie wywieszonym w gablocie przed kościołem. Zachęcamy do udziału w tym charytatywnym przedsięwzięciu.
  7. Zapraszamy na nową wersję strony internetowej Wspólnoty Domowego Kościoła:
    www.wroclaw.oaza.pl/swrodzina.

W minionym tygodniu z naszej społeczności odeszli świętej pamięci: +Karolina Kurek, +Teresa Trojanowska, +Irena Wołek, +Teodora Berezowska, +Jan Grzelak, +Maria Strzelecka, +Zygmunt Meissner.
Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.