z 21 listopada 2010 roku (Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata)

Czytania: Sm 5, 1-3; Kol 1, 12-20; Łk 23, 35-43.

W tym tygodniu w poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Cecylii;
w środę Świętych Męczenników Dung-lanc i Towarzyszy.
Solenizantom życzymy obfitości łask Bożych.

1. W ramach akcji Dzień solidarności z kościołem prześladowanym dziś po Mszach odbywa się zbiórka do puszek na rzecz wspólnoty kościoła w Iraku.
  2. W dzisiejszą niedzielę zapraszamy na nabożeństwo Nieszporów o godz. 17.30. Przypominamy również, że w każdą sobotę i niedzielę o godz. 6.30 modlimy się Godzinkami o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.
  3. Klub Orląt Lwowskich i Towarzystwo Miłośników Lwowa zaprasza na obchody 92. Rocznicy Obrony Lwowa, które odbędą się w poniedziałek (22 listopada). W tym dniu o godz. 9.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza, po której udamy się na cmentarz pod pomnik Orląt, aby tam złożyć kwiaty i odmówić modlitwę.
  4. Spotkanie grupy biblijnej odbędzie sie w czwartek (25 listopada) o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.
  5. W sobotę (27 listopada) odbędzie się Marsz Mężczyzn w Obronie Życia, który rozpocznie się Mszą o godz. 17.00 w kościele p.w. Najświętszego Imienia Jezus przy pl. Uniwersyteckim. Uczestnicy Marszu przejdą do Bazyliki Mniejszej p.w. św. Elżbiety, gdzie rozpocznie się czuwanie modlitewne w duchowej łączności z Ojcem Świętym. Zakończenie nastąpi o godzinie 21.00 Apelem Jasnogórskim.
  6. W Hali Stulecia 29 listopada w ramach pomocy powodzianom zostanie wykonane oratorium "Miłosierdzie Boże", którego osnową są słowa z "Dzienniczka" Siostry Faustyny. Bilety w cenie 25 zł są jeszcze do nabycia w zakrystii po Mszach św. Bliższe informacje o wykonawcach znajdują się na plakacie wywieszonym w gablocie przed kościołem. Zachęcamy do udziału w tym charytatywnym przedsięwzięciu.
  7. Polecamy nowy numer naszego parafialnego czasopisma U Świętej Rodziny zatytułowany: Królestwo Miłości. Czasopismo jest wyłożone na stoliku przy ambonie.
  8. Do środy włącznie o godz. 17.30 odmawiamy będzie różaniec, a godz. 18.00 odprawiana Msza za zmarłych polecanych w modlitwie wypominkowej. W tych dniach będziemy polecać Bogu zmarłych, którzy zostali wypisani na kartkach bez podanej ulicy zamieszkania składających wypominki lub spoza terenu naszej parafii. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone z racji tegorocznych wypominek.
  9. Zapraszamy na nową wersję strony internetowej Wspólnoty Domowego Kościoła:
    www.wroclaw.oaza.pl/swrodzina.

W minionym tygodniu z naszej społeczności odeszła świętej pamięci: +Maria Siemaszko. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie.