Parafia Świętej Rodziny we Wrocławiu

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Chór Convivium

Kalendarium

Muzyczna uczta z chórem Convivium

"Convivium" znaczy uczta. Taką nazwę przyjął chór, który już od półtora roku raz w miesiącu ubogaca śpiewem niedzielną liturgię o godz. 12.30. Uczta duchowa, uczta muzyczna, uczta eucharystyczna. Chór powstał w lutym 2012 roku, dzięki życzliwemu wsparciu i patronatowi księdza proboszcza Janusza Prejznera. Tworzą go ludzie, których połączyła pasja muzykowania, zwłaszcza zamiłowanie do śpiewu. Wielu z nich zajmuje się działalnością chóralną od lat. Śpiew podczas liturgii traktują także jako szczególną formę modlitwy i służby Panu Bogu.

Kierownikiem muzycznych oraz dyrygentem chóru jest prof. Marta Kierska-Witczak, doświadczony chórmistrz, pedagog i wykładowca wrocławskiej Akademii Muzycznej. Jej artystyczny wybór padł na klasyczny repertuar chóralny, złożony z czterogłosowych utworów a cappella, w przeważającej większości autorstwa najwybitniejszych kompozytorów (jak W. A. Mozart, Ch. Gounod, J. S. Bach, A. Greczaninow). Są wśród nich dzieła sakralne przeznaczone do wykonania podczas liturgii oraz większe formy muzyczne, przygotowywane z myślą o osobnych koncertach.

Chór współpracuje z parafialnym organistą, Damianem Dębickim, którego akompaniament nadaje wykonywanym utworom jeszcze większy artystyczny wyraz.

Repertuar z najwyższej półki, świadomy dobór środków wyrazu oraz dbałość o poziom wykonawczy – to aspekty, na które „Convivium” kładzie szczególny nacisk.

Chór nie ogranicza swojej działalności do oprawy liturgii w kościele pw. Świętej Rodziny, lecz występuje także poza terenem parafii.

Zapraszamy na koncert Chóru Convivium

Chór Convivium oraz Rada Osiedla Biskupin-Sępolno-Bartoszowice-Dąbie zapraszają do udziału w koncercie
„Niebo to cudowne miejsce”
który odbędzie się w piątek, 8 grudnia, o godzinie 18:00

w Kościele Ewangelicko-Augsburskim, przy ul. Partyzantów 60.

Poprawiony: wtorek, 05 grudnia 2017 20:59

Koncert w ramach Festiwalu Trzech Kultur – 21 października 2017, Jedlina-Zdrój

Koncert łączy muzykę i słowo. Kompozycje powstałe na przestrzeni ponad tysiąca lat – od chorału gregoriańskiego poprzez śpiewy św. Hildegardy (XII w.), utwory kompozytorów włoskiego i niderlandzkiego renesansu (XVI w.), epoki baroku – aż po kompozycje współczesne – przeprowadzają słuchacza przez różne style i techniki kompozytorskie, ilustrując podstawowe teologiczne prawdy wiary Kościoła rzymskokatolickiego.

Różnorodność form, barw i treści, dla których myślą wiodącą stanie się poezja jednej z największych kobiet średniowiecza, św. Hildegardy – żyjącej w XII w. niemieckiej mistyczki, kompozytorki i lekarki, ogłoszonej przez papieża Benedykta XVI – jako jedna z czterech kobiet w historii – Doktorem Kościoła.

Poprawiony: niedziela, 01 października 2017 19:34

I Festiwal Muzyki Filmowej – 15 października 2017, Pałac w Wojanowie

W niedzielę, 15 października, wraz z Projektem Muzycznym Americana i Big Bandem Politechniki Wrocławskiej będziemy uczestniczyć w I Festiwalu Muzyki Filmowej w Pałacu w Wojanowie. Zaprezentujemy program obejmujący autorskie aranżacje muzyki gospel, standardy jazzowe i rozrywkowe, a także oczywiście muzykę filmową.

Początek koncertu o 18:00. Zapraszamy!

Poprawiony: niedziela, 01 października 2017 19:23

Chór "Convivium" ogłasza nabór do sekcji głosów męskich

Chór "Convivium" zaprasza wszystkich miłośników śpiewu do swojego zespołu.

Wykonujemy utwory muzyki klasycznej, ale nie zawsze bardzo poważnej. W naszym repertuarze są i wielcy klasycy, i radosne utwory gospelowe. Spotykamy się na próbach raz w tygodniu. W drugą niedzielę miesiąca służymy śpiewem podczas Mszy św. w kościele pw. św. Rodziny.

Minimalne oczekiwania od kandydatów, są takie, jakie stawiamy sobie sami:

  • pasja śpiewania i muzykowania,
  • dyspozycyjność we wtorki w godz. od 19.00 do 22.00 (próby, które odbywają się przy ul. Monte Cassino 68, nad księgarnią „Pociąg do bajeczki”) oraz w drugie niedziele miesiąca (przedpołudniowe próby i śpiew na Mszy Świętej o 12.30 w kościele Św. Rodziny),
  • podstawowe, techniczne umiejętności śpiewacze, najlepiej potwierdzone doświadczeniem chóralnym i na przesłuchaniu (znajomość nut oraz wykształcenie muzyczne nie jest niezbędne, choć mile widziane),
  • zapraszamy również do współpracy osoby gotowe do wykonywania partii solowych.

Przyjmujemy na 3-miesięczny okres próbny, który umożliwi nam poznanie się i rozwój wspólnych pasji muzycznych.

Zachęcamy do kontaktu: tel. 797184312, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Poprawiony: niedziela, 01 października 2017 19:38

XV Międzynarodowy Festiwal im. I. Reimanna

We wrześniu 2016 roku Chór Convivium wziął udział
w XV Międzynarodowym Festiwalu im. I. Reimanna.Poprawiony: czwartek, 03 listopada 2016 20:26

Koncerty adwentowe u Paulinów


Poprawiony: niedziela, 01 października 2017 18:58

Moritz Brosig (1815-1887) in memoriam - msza św. oraz Koncert z okazji 200 rocznicy urodzin kompozytora, organisty i kapelmistrza Katedry Wrocławskiej

W czwartek 15 października 2015 roku chór Convivium wziął udział w oprawie Mszy Świętej oraz w koncercie w Archikatedrze pw. św. Jana Chrzciciela we Wrocławiu.

Więcej informacji TUTAJ.

Poprawiony: poniedziałek, 19 października 2015 21:57

Sukces Chóru

Na X Przeglądzie Chórów Kościelnych Pieśni Pasyjnej i Pokutnej w Żorach chór „Convivium” zdobył II nagrodę oraz wyróżnienie za najlepsze wykonanie pieśni pasyjnej.

Gratulujemy Smile

         

Poprawiony: niedziela, 18 stycznia 2015 09:58
You are here: