Chór Convivium

Chór Convivium

Muzyczna uczta z chórem Convivium

„Convivium”, czyli uczta – duchowa, eucharystyczna, muzyczna – taką nazwę przyjął chór, który raz w miesiącu w parafii pw. Świętej Rodziny ubogaca śpiewem niedzielną liturgię o godz. 12.30. ​Zespół powstał w lutym 2012 roku dzięki życzliwemu wsparciu i patronatowi księdza proboszcza Janusza Prejznera. Tworzą go ludzie, których połączyła pasja muzykowania​, a wielu z nich zajmuje się działalnością chóralną od lat. Śpiew podczas liturgii traktują jako szczególną formę modlitwy i służby Panu Bogu. Chór współpracuje z parafialnym organistą, Damianem Dębickim, którego akompaniament nadaje wykonywanym utworom jeszcze większy artystyczny wyraz.

Pierwszym dyrygentem chóru była prof. Marta Kierska-Witczak, a od 2018 roku kierownictwo objął Dawid Jarząb. Pod jego batutą zespół wykonuje klasyczny repertuar, złożony z czterogłosowych utworów a cappella, autorstwa najwybitniejszych kompozytorów. Są wśród nich zarówno dzieła sakralne przeznaczone do wykonania podczas liturgii, jak i większe formy muzyczne, przygotowywane z myślą o osobnych koncertach. Chór nie ogranicza swojej działalności do oprawy liturgii w kościele pw. św. Rodziny, lecz występuje także poza rodzimą parafią.

Chór "Convivium" ogłasza nabór

Poprawiony: niedziela, 17 czerwca 2018 11:16

Zapraszamy na koncert Chóru Convivium

Chór Convivium oraz Rada Osiedla Biskupin-Sępolno-Bartoszowice-Dąbie zapraszają do udziału w koncercie
„Niebo to cudowne miejsce”
który odbędzie się w piątek, 8 grudnia, o godzinie 18:00

w Kościele Ewangelicko-Augsburskim, przy ul. Partyzantów 60.

Poprawiony: wtorek, 05 grudnia 2017 20:59

Koncert w ramach Festiwalu Trzech Kultur – 21 października 2017, Jedlina-Zdrój

Koncert łączy muzykę i słowo. Kompozycje powstałe na przestrzeni ponad tysiąca lat – od chorału gregoriańskiego poprzez śpiewy św. Hildegardy (XII w.), utwory kompozytorów włoskiego i niderlandzkiego renesansu (XVI w.), epoki baroku – aż po kompozycje współczesne – przeprowadzają słuchacza przez różne style i techniki kompozytorskie, ilustrując podstawowe teologiczne prawdy wiary Kościoła rzymskokatolickiego.

Różnorodność form, barw i treści, dla których myślą wiodącą stanie się poezja jednej z największych kobiet średniowiecza, św. Hildegardy – żyjącej w XII w. niemieckiej mistyczki, kompozytorki i lekarki, ogłoszonej przez papieża Benedykta XVI – jako jedna z czterech kobiet w historii – Doktorem Kościoła.

Poprawiony: niedziela, 01 października 2017 19:34

I Festiwal Muzyki Filmowej – 15 października 2017, Pałac w Wojanowie

W niedzielę, 15 października, wraz z Projektem Muzycznym Americana i Big Bandem Politechniki Wrocławskiej będziemy uczestniczyć w I Festiwalu Muzyki Filmowej w Pałacu w Wojanowie. Zaprezentujemy program obejmujący autorskie aranżacje muzyki gospel, standardy jazzowe i rozrywkowe, a także oczywiście muzykę filmową.

Początek koncertu o 18:00. Zapraszamy!

Poprawiony: niedziela, 01 października 2017 19:23

XV Międzynarodowy Festiwal im. I. Reimanna

We wrześniu 2016 roku Chór Convivium wziął udział
w XV Międzynarodowym Festiwalu im. I. Reimanna.

Poprawiony: czwartek, 03 listopada 2016 20:26

Koncerty adwentowe u Paulinów

Poprawiony: niedziela, 01 października 2017 18:58

Moritz Brosig (1815-1887) in memoriam - msza św. oraz Koncert z okazji 200 rocznicy urodzin kompozytora, organisty i kapelmistrza Katedry Wrocławskiej

W czwartek 15 października 2015 roku chór Convivium wziął udział w oprawie Mszy Świętej oraz w koncercie w Archikatedrze pw. św. Jana Chrzciciela we Wrocławiu.

Więcej informacji TUTAJ.

Poprawiony: poniedziałek, 19 października 2015 21:57

Sukces Chóru

Na X Przeglądzie Chórów Kościelnych Pieśni Pasyjnej i Pokutnej w Żorach chór „Convivium” zdobył II nagrodę oraz wyróżnienie za najlepsze wykonanie pieśni pasyjnej.

Gratulujemy Smile

Poprawiony: niedziela, 18 stycznia 2015 09:58