Ogłoszenia 2018-07-08 XIV Niedziela zwykła

XIV Niedziela Zwykła

08.07.2018 roku

Czytania: Ez 2, 2-5; Ps 123 (122), 1b-2. 3-4; 2 Kor 12, 7-10; Mk 6, 1-6.

W tym tygodniu przeżywać będziemy:
- w środę święto św. Benedykta, opata, patrona Europy;
- w czwartek św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika;
- w piątek Świętych Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

Obchodzącym w tym tygodniu imieniny i jubileusze życzymy wielu łask Bożych.

1. W tegoroczne wakacje, tj. od 2 lipca do 31 sierpnia w dni powszednie Msze święte są sprawowane o godz. 9.00 i 18.00. Nie ma Mszy świętej o godz. 7.00. Do spowiedzi w dni powszednie, ze względu na urlopy księży, można przystępować przed i po sprawowanych Eucharystiach. Porządek Mszy świętych niedzielnych pozostaje bez zmian.
  2. W przedsionku kościoła odbywa się dziś zbiórka na naszą parafialną Kuchnię Charytatywną. Dziękujemy za hojność wszystkim, dzięki którym codziennie możemy wydawać ponad 200 ciepłych posiłków i chleb.
  3. W piątek po Mszy świętej wieczornej – z racji 13. dnia miesiąca – nabożeństwo i procesja fatimska. Prosimy o przyniesienie świec.
  4. Polecamy nowy, wakacyjny numer diecezjalnego czasopisma Nowe Życie, którego tematem przewodnim jest Żyć Biblią. Egzemplarze wyłożone są na stoliku obok ambony.

W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: † Janina KARGOL, † Roman REPECKI. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.

Na rozpoczęty tydzień – Szczęść Boże!