Ogłoszenia 2018-06-24 XII Niedziela zwykła

24.06.2018 rok

Jr 1, 4-10 Zanim ukształtowałem cię w łonie matki, znalem cię;
1 P 1, 8-12 Prorocy głosili zbawienie;
Łk 1, 5-17 Archanioł Gabriel zapowiada narodzenie Jana Chrzciciela.

w czwartek obchodzimy wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika;
w piątek uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła;
w sobotę wspomnienie Świętych Pierwszych Męczenników św. Kościoła Rzymskiego.
Obchodzącym w tym tygodniu imieniny i jubileusze życzymy wielu łask Bożych.

1. Do soboty włącznie zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe o godz. 1730.
  2. W tegoroczne wakacje, tj. od 2 lipca do 31 sierpnia w dni powszednie Msze św. będą odprawiane o godz. 900 i 1800. Nie będzie Mszy o godz. 700 rano. Do spowiedzi w dni powszednie, ze względu na urlopy księży, można będzie przystępować przed i po sprawowanych Eucharystiach. Niedzielne Eucharystie będą odprawiane bez zmian.
  3. Metropolita wrocławski w odezwie napisał, że „zwiększona emisja pyłów i szkodliwych gazów zagraża zdrowiu i życiu ludzi. Ekspozycja na zanieczyszczone powietrze wiąże się ze zwiększoną umieralnością. Dane statystyczne potwierdzają, że główną przyczyną tych zanieczyszczeń jest emisja niebezpiecznych substancji chemicznych z indywidualnego ogrzewania budynków.” Dlatego informujemy o programie Wrocławskich Dotacji Do Wymiany Pieców Węglowych Na Gazowe. Można uzyskać do 12000 zł pomocy od Gminy Wrocław. Zainteresowane osoby mogą otrzymać ulotki w zakrystii po Mszach św.

W minionym tygodniu z naszej społeczności odeszli świętej pamięci  +Henryk Kornatowski,  +Mieczysław Bodzan,  +Zofia Ziemiańska,  +Wanda Małachowska,  +Józef Pierścionek i  +Paweł Paczesny.   Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

Na rozpoczęty tydzień - Szczęść Boże!